Domov Šport Slovan uhral s PAOK remízu, postup je stále reálny

Slovan uhral s PAOK remízu, postup je stále reálny

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali vo svojom piatom zápase v F­‑skupine Európskej konferenčnej ligy s PAOK Solún na vlastnom trávniku 0:0. V boji o postup do play-off ešte nie je nič stratené, no oveľa väčšie šance má práve minulotýždňový súper belasých.

Svižná úvodná desaťminútovka síce priniesla prvú šancu Slovana, no potom sa domáci zamerali viac na pozornú defenzívu. Hostia mali loptu častejšie na kopačkách, ale belasí Grékov nepúšťali do nebezpečných príležitostí.

Prvý polčas ukončila šanca Medveděva, ktorý po prihrávke Weissa utiekol po pravej strane ihriska, ale svoj strelu poslal vedľa žrde.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý a za zmienku na domácej strane stojí len situácia zo 60. minúty, keď poslal Zmrhal center zľava do šestnástky, lopta našla Greena, ale ten ju hlavou poslal len do náručia brankára PAOK­‑u.

Záver už patril Grékom, no bezgólový stav pretrval až do záverečného hvizdu. „Bol to ťažký zápas aj v hlavách. Chceli sme vyhrať, no museli sme hrať rozumne a neotvoriť hru.

Mali sme jednu­‑dve pološance. Boli sme vpredu trochu ustráchaní, nemali sme sviežosť a silu dať gól. V obrane to bol veľmi dobrý výkon.

Čisté konto je výborné, škoda, že sa nám nepodarilo streliť gól. Chlapcov chcem pochváliť za výkon i odhodlanie, trochu tam chýbala kvalita,“ zhodnotil domáci lodivod Vladimír Weiss st…

Šanca na postup žije

Slovan nestrelil v kľúčovom zápase EKL proti Solúnu gól a nevyužil šancu na postup. Zároveň ju však po remíze 0:0 ani nestratil a o postup do šestnásťfinále sa pobije v poslednom kole.