Domov Šport Slovan už stratil šancu na postup

Slovan už stratil šancu na postup

0
0

Hokejový Slovan Bratislava dostal v tejto sezóne možnosť zahrať si v európskej hokejovej súťaži číslo jeden. Už po štyroch zápasoch je však jasné, že sa s Ligou majstrov rozlúči hneď po skupinovej fáze.

Slovan vycestoval na úvodné dva zápasy v rámci F-skupiny hokejovej Ligy majstrov do Švédska, resp. Švajčiarska. Vo švédskom Leksande viedol po prvej tretine 2:0, po druhej 3:2, no zápas nedotiahol do úspešného konca. Zlyhanie v záverečnej päťminútovke tretej tretiny, keď belasí inkasovali 3 góly, znamenalo prehru 3:5.

Vo švajčiarskom Fribourgu to bol celkom iný zápas. Belasí už v polovici prvej tretiny prehrávali 0:3. Zníženie Sersena na dvojgólový rozdiel dlho netrvalo, no napriek tomu slovenský tím nezložil zbrane a do tretej časti hry opäť vstupoval s dvojgólovým mankom, po presnom zásahu Ziga. V poslednej tretine však Slovan nedokázal vyvinúť dostatočný tlak a v hre bez brankára inkasoval piatykrát (2:5).

Už o pár dní mohol slovenský zástupca oplatil súperom obe prehry. Švédsky Leksand však v aréne Ondreja Nepelu viedol už v 4. minúte 2:0. Slovanu sa podarilo vrátiť sa do zápasu až v polovici druhej tretiny, no začiatok tej tretej bol akoby cez kopirák úvodnej.

Po štyroch minútach tretej časti hry svietil na ukazovateli stav 1:4. Kytnár síce znížil na 2:4, na viac sa však belasí nezmohli. V odvete s Fribourgom sa viac ako strelci, zapisovali do štatistík vylúčení hráči…