Domov Šport Slovan v pohárovej Európe prekvapivo skončil

Slovan v pohárovej Európe prekvapivo skončil

0
0

Po tom, čo slovenský majster Slovan Bratislava pre pozitívne testovaných vo svojom tíme nemohol odohrať zápas 1. predkola Ligy majstrov na Faerských ostrovoch s KÍ Klaksvík a z európskej súťaže číslo jeden sa porúčal, ostalo mu len bojovať v Európskej lige. Ani tu sa však Slovan dlho neohrial. Po jednom zápase sa s pohárovou Európou nadobro lúči.

Pred dvoma týždňami sa v Slovane Bratislava udiala trénerská zmena. Pre neuspokojivé výsledky a herný prejav nezodpovedajúci značke Slovana sa musel z mužstva porúčať Ján Kozák ml., ktorého v tíme slovenského majstra vystriedal historicky najúspešnejší slovinský tréner Darko Milanič.

Mal sa odraziť dobrým výkonom aj výsledkom v druhom kvalifikačnom kole Európskej ligy. Neprišlo ani jedno a ani druhé.

Blízko postupu

Slovan v rámci 2 predkola EL prehral na trávniku fínskeho KuPS Kuopio 1:2, resp. 3:4 na strely zo značky pokutového kopu, pričom ešte minútu pred koncom predĺženia viedol 1:0. Hlavičkové zakončenie Žana Medveda zo 111. min však nebolo víťazné.

V poslednej minúte predĺženia vyrovnal Nigérijčan v zostave severanov Aniekpeno Udoh a v rozstrele z bieleho bodu zahodili svoje pokusy až dvaja slovanisti – Rafael Ratao a Nono.

„Sme veľmi sklamaní. Je frustrujúce, keď sme ešte dve minúty pred koncom držali priaznivý výsledok, no nakoniec sme nepostúpili ďalej. …