Domov Šport Slovan „vydrel“ remízu v Brage. Okupuje čelo tabuľky

Slovan „vydrel“ remízu v Brage. Okupuje čelo tabuľky

0
0

Na svoj v poradí druhý zápas v prebiehajúcom ročníku Európskej ligy nastúpil Slovan Bratislava vo štvrtok 3. októbra na trávniku portugalského SC Braga. Jediný slovenský zástupca dokázal v priebehu stretnutia dvakrát stiahnuť gólovú stratu a po remíze 2:2 sa v základnej skupine naďalej drží vo vedúcej pozícii.

Hostí viedol ako kapitán hrdina predošlého víťazného duelu s Besiktasom Andraž Šporar, ktorý pásku prebral po zranenom Vasilovi Božikovi. Aj napriek úlohe outsidera sa „belasí“ súpera nezľakli a v priebehu úvodnej polhodiny niekoľkokrát preverili pozorného Eduarda.

V 31. minúte sa po štandardke ujali vedenia domáci, keď center Hortu poslal za Greifov chrbát Bruno Viana. Úradujúci slovenský šampión dokázal ešte do prestávky vyrovnať.

Po faule vo vápne si loptu na biely bod postavil Šporar. Prvý pokus Eduardo vyrazil, avšak na dorážku Slovinca už nemal nárok. Domáci sa opäť dostali na koňa v 63. minúte.

Krásnou strelou z hranice vápna rozvlnil sieť za Greifom Brazílčan Galeno. Tréner Kozák sa pokúsil na nepriaznivý stav zareagovať dvojitým striedaním, avšak boli to „braguistas“, kto naďalej stupňoval tlak a snažil sa navýšiť vedenie.

Tesne pred koncom riadnej hracej doby poslal Erik Daniel dôležitý pas do šestnástky. Strelec otváracieho zásahu Viana loptu nešťastne poslal do vlastnej siete a uzavrel na konečných 2:2.

Kozák neskrýva ambície

Slovan má aktuálne v tabuľke 4 body. Najbližšie ho čaká neľahký dvojzápas proti anglickému Wolverhamptonu Wanderers. „Vlci“ počas víkendu šokovali celé Ostrovy, keď porazili úradujúceho majstra Manchester City na ich vlastnej pôde.

Tréner Ján Kozák ml. však verí, že jeho zverenci môžu prekročiť brány šestnásťfinále. „Spomínam si na roky v Petržalke, keď sme v skupine hrali do poslednej chvíle o postup s Portom v Lige majstrov.

Mali sme päť bodov, teraz máme štyri. Takže ambície musia ísť hore, ale nebudem tvrdiť o nejakých veľkých cieľoch. Ale sme v hre o postup,“ povedal 39-ročný rodák z Košíc.