Domov Šport Slovan začal letnú prípravu s 15 zazmluvnenými hráčmi

Slovan začal letnú prípravu s 15 zazmluvnenými hráčmi

0
0

Neistá budúcnosť hokejového Slovana Bratislava trvá už niekoľko mesiacov a zdá sa, že definitívne ju rozlúšti až rozhodnutie o udelení či neudelení extraligovej licencie. Samotný klub to však s návratom do slovenskej extraligy myslí vážne.

Hokejisti bratislavského Slovana sa aktuálne už pripravujú na novú sezónu. Tento pondelok vykorčuľovala na ľad štadióna Ondreja Nepelu hlavná kostra tímu, doplnená o odchovancov, ktorí budú bojovať o miesto v prvom tíme.

Tréner Roman Stantien má zatiaľ k dispozícii 15 profesionálov, medzi nimi aj viaceré zvučné mená, ktoré sa v minulosti objavili aj v NHL, KHL, a aj v belasom drese.

Obranu budú Slovanisti opäť stavať na svojom bývalom kapitánovi Andrejovi Meszárošovi, Michalovi Sersenovi či Martinovi Štajnochovi. V útoku by sa o góly mal starať Roman Kukumberg, Michal Miklík, Tomáš Zigo či Radovan Puliš.

Súpiska HC Slovan Bratislava na prvom tréningu na ľade:

Brankári: Vladislav Habal, Roman Sabó, Richard Noskovič
Obrancovia: Michal Sersen, Patrik Bačík, Eduard Šedivý, Martin Štajnoch, Andrej Meszároš, Filip Bobál, Daniel Demo
Útočníci: Roman Kukumberg, Marek Sloboda, Radovan Puliš, Michael Vandas, Jindřich Abdul, Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo, Michel Miklík (od 1.8.2019), Milan Kytnár, Ján Ševčík, Jakub Urbánek

Vrátiť priazeň fanúšikov

„Mužstvo sme začali skladať v podstate úplne nanovo, keďže po vlaňajšej sezóne v kádri neostal ani jeden hráč. Za veľmi krátku dobu máme k dnešnému dňu podpísaných 15 hráčov a ďalších oznámime v priebehu najbližších dní.

Káder na túto sezónu budú tvoriť prevažne slovenskí hráči, viacerí z nich už v Slovane hrali, a osobne si v tomto období veľmi vážim, že prijali ponuku bojovať za Slovan.

Káder budeme dopĺňať aj v priebehu sezóny, na ktorú sa zodpovedne pripravíme, pretože vieme, čo nás v extralige čaká,“ cituje klubový web generálneho manažéra tímu Juraja Bakoša.

Optimizmus drží aj trénera Stantiena: „Som veľmi rád, že tu máme chlapcov, ktorí už v Bratislave pôsobili a odviedli kus dobrej práce…

Spoločne urobíme  všetko pre to, aby sme Slovanu vrátili dôveru a meno, ktoré roky budoval a verím, že poctivou prácou si získame priazeň fanúšikov, ktorí boli vždy výborní a povzbudzovali svoj tím.“

Program prípravných zápasov:

4. augusta: Dynamo Pardubice
5. augusta: Mounfield Hradec Králové
7 augusta: Spartak Moskva
15. augusta: Energie Karlovy vary
29. augusta: Kometa Brno
3. septembra: HKM Zvolen
5. – 6. septembra: Red Bull Salzburg (otázny)

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…