Domov Šport Slovanisti v LM zatiaľ bez bodu

Slovanisti v LM zatiaľ bez bodu

0
0

Hokejisti HC Slovan Bratislava majú v C­‑skupine Ligy majstrov po odohratí dvoch duelov stále nula bodov. Po tom, čo v prvom kole prehrali s fínskym majstrom Tappare Tampere, minulú sobotu neuspeli ani proti nemeckému vicemajstrovi z uplynulej sezóny Red Bull Mníchov. Obe stretnutia pritom odohrali na domácom ľade.

Dva neuznané góly

V prvom dueli nedal fínsky majster tomu slovenskému najmenšiu šancu pomýšľať na lepší výsledok. Prvý gól belasých v tohtoročnej edícii Ligy majstrov zaznamenal Takáč až v tretej tretine, keď ním korigoval na 1:4.

Potom síce dali domáci ďalšie dva góly, ale ani jeden arbitri neuznali pre hru vysokou hokejkou. Rapuzziho presnú strelu však už áno a zrazu to bolo 2:4. Takmer pridali aj tretí gól, ale Ziga vychytal v perfektnej pozícii brankár hostí. Skóre duelu napokon uzavrel Merelä po využitej presilovke.

„Druhá tretine nám vôbec nevyšla, všade sme boli neskôr, góly nás zlomili mentálne. Pred treťou tretinou sme si v kabíne povedali, že musíme ukázať, že sme tím a niečo musíme so zápasom spraviť. Ukázalo sa, že potrebujeme dať gól.

Myslím si, že jeden z neuznaných gólov mali arbitri uznať. Ukázali sme v tejto časti hokej, aký chceme hrať,“ povedal po prvom zápase v LM kouč Slovana Ján Pardavý.

Body si nezaslúžili

Prvé body do tabuľky mohli zapísať belasí už v ďalšom zápase. Veď nemecký vicemajster Mníchov je tím z kategórie zdolateľných. …