Domov Šport Slovenkám určil žreb ťažkého súpera

Slovenkám určil žreb ťažkého súpera

0
0

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie­-Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti – hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

Slovenky figurovali pri žrebe medzi nenasadenými tímami a mohli sa ešte stretnúť s Francúzskom, USA, Českom, Bieloruskom, Nemeckom, Kanadou, Španielskom alebo Rumunskom.

S Austrálčankami majú zatiaľ Slovenky negatívnu bilanciu 0:2. V roku 1995 s nimi prehrali na tráve v Perthe 2:3. Rovnaký výsledok sa zrodil aj vo februári 2016 na antuke v bratislavskom NTC v súboji 1. kola svetovej skupiny.

Kľúčovou postavou bola vtedy Samantha Stosurová, ktorá vyhrala obe dvojhry a po boku Casey Dellacquovej získala bod aj v rozhodujúcej štvorhre.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok žrebu veľmi nepotešil. „Dostali sme jedného z najťažších možných súperov.

Austrália má veľmi silný tím na čele so svetovou jednotkou Ashleigh Bartyovou, ktorá na finálovom turnaji v Prahe tento rok neštartovala. Aj bez nej postúpili Austrálčanky do semifinále, čo svedčí o ich kvalite…