Domov Šport Slovenské tenistky opäť nezvládli štvorhru

Slovenské tenistky opäť nezvládli štvorhru

0
0

Slovenské tenistky nezvládli barážový súboj Pohára federácie o postup do elitnej svetovej skupiny. V hlavnom meste Bieloruska prehrali s domácimi tenistkami 2:3.

Po prvom hracom dni bol stavvyrovnaný, keď najskôr Jana Čepelová neuspela v súboji s Alexandrou Sasnovičovou a Viktória Kužmová porazila Arinu Sobolenkovú.

V nedeľu postavil náš kapitán na prvý zápas proti Sobolenkovej Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá však nepotvrdila dobrú formu z posledných týždňov a tak hrala Kužmová so Sobolenkovou o vyrovnanie stavu.

To sa jej podarilo a rozhodnúť o postupe medzi najlepšie ženské tenisové tímy musela štvorhra. Lipták v nej vsadil na hráčky, ktoré už mali v ten deň v nohách jeden zápas, a tie na deblové špecialistky na strane Bieloruska nestačili.

„Znova sa, žiaľ, potvrdilo sa, že fedcupová štvorhra je našou achilovkou. Často rozhoduje o výsledku a my v nej tradične prehrávame. Disponujeme síce kvalitnými singlistkami a bývajú aj vo vynikajúcej forme, ale keď nastúpia v tom debli, prejaví sa nezohratosť a nedostatok praxe.

Nemáme momentálne nikoho, kto by sa koncentroval vyložene na štvorhru,“ povedal po stretnutí kapitán Lipták, ktorý sa v tomto súboji musel zaobísť bez našich najlepších hráčok Dominiky Cibulkovej i Magdalény Rybárikovej, ktoré uprednostnili svoj súťažný program.

Bielorusko – Slovensko 3:2

Sobota – dvojhry:
Sasnovičová – Čepelová 7:6 (6), 7:5 za 115 minút

Sobolenková – Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5) za 143 minút

Nedeľa – dvojhry:
Sobolenková – Schmiedlová 6:3, 6:4 za 91 minút

Sasnovičová – Kužmová 1:6, 6:7 (3) za 90 minút

Štvorhra:
Lapková, Morozovová – Kužmová, Schmiedlová 6:3, 6:4 za 77 minút

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …