Domov Šport VIDEO: Slovenské futbalistky si splnili brazílsky sen

VIDEO: Slovenské futbalistky si splnili brazílsky sen

0
0

Minulý rok skončili na svetovom finále Red Bull Neymar Jr’s Five na treťom mieste, tento rok išli do Brazílie s cieľom zvíťaziť. A to sa im aj podarilo! Spartak Myjava si domov nesie majstrovskú trofej z globálneho turnaja v malom futbale, ktorý sa hrá v štýle piati na piatich.

„Po minuloročnom semifinále sme išli na turnaj s rešpektom. Chceli sme ho odohrať čo najlepšie ako sme vedeli a pokúsiť sa zlepšiť tretie miesto z roku 2018.

Víťazstvo si veľmi vážime, je to neskutočný pocit byť najlepší na svete a poraziť také veľmoci, ako je USA, Brazília či Japonsko. Sme hrdé, že môžeme úspešne reprezentovať náš klub na svetovej úrovni.“

Vo finálovom zápase sa Myjavčanky postavil proti hráčkam z Japonska, ktoré sa im podarilo zdolať 2:1.

Pozrite si finálový zápas našich futbalistiek:

Dievčatá si šampionát užili, ale zhodnotili, že to vôbec nebolo jednoduché a konkurencia bola tento rok skutočne silná: „Zápasy boli náročnejšie ako minulý rok, hlavne Taliansko a Brazília hrali kvalitný futbal a nebolo jednoduché ich zdolať.

Po postupe z ťažkej skupiny sme si viac verili, a hlavne po jednoznačnej výhre v semifinále s USA sme si nepripúšťali nič iné ako víťazstvo. A aj napriek húževnatému súperovi z Japonska sme finále zvládli a splnili náš cieľ.“

Okrem cenného víťazstva si naše futbalistky užili aj priateľský zápas proti Neymarovi. Ten si konečne zakopal do lopty po šiestich týždňoch od zranenia členka a do svojho tímu si zavolal reprezentantky z brazílskeho národného tímu.

Globálny turnaj Red Bull Neymar Jr’s Five vyvrcholil v Instituto Projeto Neymar Jr. v Praia Grande a tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín. Slovensko malo svojich zástupcov aj v mužskej (zmiešanej) kategórii.

Tím Thisismysen z Banskej Bystrice síce zo skupiny nepostúpil, ale chalani si turnaj užili a podarilo sa im uloviť aj spoločnú fotku s brazílskym útočníkom. Víťazmi mužskej kategórie sa nakoniec stali futbalisti z Maďarska.

O turnaji Red Bull Neymar Jr’s Five

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút.

Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným.

Tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín a takmer 100 000 hráčov. Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz.

Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom, Spartak Myjava a Thisimysen, účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande.

Pozrite si priateľský zápas našich dievčat s Neymarom:

ts, foto: Marcelo Maragni, Fabio Piva/Red Bull Content Pool, video: Redbull

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …