Domov Šport Slovenské hádzanárky na MS v skupine bez víťazstva

Slovenské hádzanárky na MS v skupine bez víťazstva

0
0

Slovenské hádzanárky aktuálne zbierajú cenné skúsenosti na svetovom šampionáte v Španielsku, čo je prvýkrát od roku 1995. Hoci sa slovenská reprezentácia netajila túžbou pobiť sa o postup zo základnej skupiny do hlavnej fázy turnaja, realita ukázala, že za svetovou elitou ešte o čosi zaostávame.

Žreb prisúdil slovenským reprezentantkám čisto európskych súperov v základnej skupine E. Zo štyroch tímov – okrem Slovenska Maďarsko, Česko a Nemecko, postupovali ďalej tri tímy.

„Vzhľadom na to si iný cieľ ako postup zo skupiny nemôžeme dať,“ povedal tréner národného tímu Pavol Streicher pred šampionátom.

Dobrý duel s Maďarskom

V španielskej Llírii, neďaleko Valencie odštartovali naše hádzanárky svoje účinkovanie na MS duelom s favorizovaným Maďarskom. Slovenky držali s vysokým favoritom krok celý prvý polčas.

Na prvé štyri góly súperiek odpovedali zakaždým vyrovnaním a v 5. minúte sa prvýkrát ujali vedenia, keď Trúnková upravila z pozície pivota na 5:4.

Hralo sa vo vysokom tempe a ofenzíva na oboch stranách prevýšila hru v obrane, takže góly rýchlo pribúdali. Do kabín odchádzali tímy za nerozhodného stavu 16:16.

Na začiatku druhého polčasu išla slovenská ekipa do tesného náskoku, ale Maďarky zlepšili obranu, prechod do ofenzívy i efektivitu a štyrmi presnými zásahmi za sebou otočili v 36. minúte na 21:18 zo svojho pohľadu.

To už bol až do konca duelu najnižší rozdiel v skóre. „Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, ale nezachytili sme nástup do druhého.

Znovu sa ukázalo, že sme zatiaľ tímom, ktorý je schopný v priebehu niekoľkých minút umožniť súperovi, aby sa odpútal. Potom je to už proti hráčkam kvalít, ako majú Maďarky, ťažké,“ hodnotil tréner Streicher.

Jednoznačne lepšie

V druhom zápase čakala na slovenské hádzanárky ešte ťažšia prekážka. Slovenky mali do zápasu s Nemeckom zlý vstup, rýchlo prehrávali 1:5 a už v polčase mal favorit päťgólový náskok…