Domov Šport Slovenské hokejistky nepostúpili do Pekingu

Slovenské hokejistky nepostúpili do Pekingu

0
0

Slovenské hokejové reprezentantky nepostúpili na Zimné OH 2022 v Pekingu. Rozhodli o tom dve prehry na finálovom turnaji kvalifikácie ZOH 2022. Vysoké víťazstvo v treťom zápase stačilo už len na 3. nepostupové miesto.

V úvodnom dueli kvalifikačnej skupiny sa Slovenky predstavili vo švédskom meste Lulea proti domácim hráčkam. Favorizované Švédky boli nebezpečnejšie, no Slovenky s nimi dokázali držať krok.

V 20. minúte však nešťastne inkasovali z dorážky Nordinovej. Po bezgólovej druhej tretine udreli v samom úvode tej tretej opäť domáce, ktoré si ešte tretím gólom poistili prvé body do tabuľky.

Slovenky neskladali zbrane a víťazstvom proti Francúzkam si chceli udržať šancu na postup. Ich súperky im však od začiatku dávali najavo, že to bude náročná úloha.

Francúzky otvorili skóre už v druhej minúte a po troch minútach v tretine druhej zvyšovali už na 2:0. Gól Sloveniek prišiel až v 55. minúte, keď už prehrávali o tri góly. Prehra 1:3 s Francúzskom rozhodla, že sa slovenské hokejistky definitívne pod piatimi kruhmi nepredstavia.

Bolí to

Nič na tom nezmenilo ani vysoké víťazstvo v treťom zápase proti Kórejskej republike 7:1, ktoré znamenalo pre naše farby tretiu nepostupovú priečku. Na februárové ZOH postúpili len Švédky ako víťazky skupiny.

„Turnaj sme ukončili víťazstvom, čo je dobrý odkaz do budúcna. Avšak skutočnosť, že sme nezískali olympijskú miestenku, ktorú sme si dali za cieľ, bude mrzieť ešte dlho. Úprimne poviem, že to bolí, je to sklamanie…