Domov Šport Slovenskému hokeju bude šéfovať Miroslav Šatan

Slovenskému hokeju bude šéfovať Miroslav Šatan

0
0

Novým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa stal niekdajší kapitán slovenského reprezentačného tímu a držiteľ celej zbierky cenných kovov zo svetových šampionátov Miroslav Šatan.

Minulú stredu delegáti Kongresu SZĽH volili nového prezidenta zväzu, keďže doterajší prezident Martin Kohút už dávnejšie oznámil, že po 3 rokoch na tejto pozícii končí.

O post prvého muža slovenského hokeja chceli zabojovať traja kandidáti. Keďže tesne pred voľbou svoju kandidatúru stiahol ďalší skvelý niekdajší reprezentant Dárius Rusnák, v samotnej voľbe si delegáti vyberali medzi Miroslavom Šatanom a Jaromírom Šmátralom.

Voľbu vyhral pomerne jednoznačne Miroslav Šatan, ktorému dalo hlas 229 delegátov, kým jeho súperovi len 99. „Je to pre mňa záväzok na dlhšie obdobie.

Takmer sedemdesiatpercentnú podporu delegátov vnímam ako silný mandát, najmä preto, že ostatní kandidáti mali dlhší čas na prípravu. Ja som mal povinnosti pri reprezentácii a o kandidatúre som sa rozhodol až pred niekoľkými týždňami.

Nebolo veľa času na agitovanie, stretol som sa s klubmi v troch väčších skupinách a to bolo asi všetko,“ povedal na tlačovej konferencii po skončení kongresu nový prezident SZĽH.

Kongres zvolil aj nových členov Výkonného výboru SZĽH, ktorými sa stali Michal Handzuš, Martin Kohút, Ľudovít Jurínyi, Ladislav Gross, Miroslav Lipovský, Marcel Ozimák, Žigmund Pálffy a Jozef Stümpel ako zástupca športovcov.

Miroslav Šatan

Topoľčiansky rodák sa ako hráč nezmazateľne zapísal do histórie slovenského hokeja, keď bol pri všetkých štyroch našich medailách z majstrovstiev sveta (2000 striebro, 2002 zlato, 2003 bronz, 2012 striebro).

Po skončení aktívnej kariéry sa dal na cestu hokejového funkcionára. V roku 2016 priviedol ako generálny manažér Tím Európy k strieborným medailám na Svetovom pohári.

Od roku 2017 pôsobil ako generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie, do ktorej okrem skúseného kanadského trénera pritiahol aj viacerých bývalých reprezentantov i majstrov sveta. Meno jeho nástupcu pri reprezentácii zatiaľ nie je známe.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…