Domov Šport Slovenskí basketbalisti zvládli kosovskú bublinu

Slovenskí basketbalisti zvládli kosovskú bublinu

0
0

Basketbaloví reprezentanti zvíťazili v rozhodujúcom dueli B­-skupiny predkvalifikácie MS 2023 v kosovskej Prištine nad domácim výberom 77:73 a zabezpečili si postup do ďalšej fázy predkvalifikácie. Zo skupiny postúpili z 2. miesta za víťazným Islandom.

V kosovskej Prištine čakali na slovenských basketbalistov dva dôležité duely. Ten prvý, proti Islandu, nezvládli, keď súperovi podľahli 79:94. „Ako som hovoril už pred zápasom, toto je líder skupiny. Má viacero hráčov so skúsenosťami z tohto levelu. Môj pocit je, že najväčší rozdiel bol po fyzickej stránke.

V prvých dvoch štvrtinách sme sa držali. Hrali sme dobre, hoci mohli sme aj lepšie. V tretej časti to vyzeralo ako keby juniori hrali proti dospelým,“ povedal tréner slovenského výberu Žan Tabak. Napriek prehre si Slováci zachovali šancu na postup a všetko mali vo svojich rukách. Potrebovali však zdolal húževnatý domáci tím.

S Kosovom o všetko

Kosovo začalo zostra, ale rovnako sa do kľúčového stretnutia predkvalifikácie pustilo aj Slovensko. Z oboch strán bolo cítiť veľké nasadenie, ale v prvom polčase z toho ťažili skôr domáci. Ich kľúčové osobnosti ťahali družstvo, využívali deravú defenzívu a slabú agresivitu slovenského tímu…  • Kosovo oslavuje desať rokov samostatnosti

    Kosovo 17. februára 2008 jednostranne vyhlásilo nezávislosť. Minulý týždeň tak oslávilo už…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

UEFA chce fanúšikov na tribúnach

Európska futbalová únia (UEFA) zvažuje revíziu dejísk európskeho futbalového šampionátu po…