Domov Šport Slovenskí bejzbalisti sa pri premiére na ME víťazstva nedočkali

Slovenskí bejzbalisti sa pri premiére na ME víťazstva nedočkali

0
0

Slovenskí bejzbalisti sa minulý týždeň vôbec po prvýkrát predstavili na vrcholnom medzinárodnom podujatí. Na finálovom turnaji majstrovstiev Európy v talianskom Turíne však nedokázali zvíťaziť ani v jednom zápase a s elitnou kategóriou sa lúčia.

Už prvý zápas našim reprezentantom ukázal, že za európskou špičkou ešte slovenský bejzbal zaostáva. S vysoko favorizovaným Holandskom prehrali 0:11 po 7. inningu. Rovnakým výsledkom skončil aj ich druhý šampionátový zápas, v ktorom nestačili na Švédsko.

Prvé body si Slováci pripísali na svoje konto až v treťom svojom vystúpení, no na priateľnejší výsledok to aj tak nestačilo. Českým reprezentantom podľahli 3:13 a v D­-skupine tak obsadili posledné 4. miesto, čo ich poslalo do bojov o konečnú 9.-16. pozíciu.

Tesný rozhodujúci zápas

V play­-off boli blízko víťazstva, no Rakúsku napokon podľahli tesne 3:4 a museli zabojovať o udržanie sa medzi elitou. Rozhodujúci zápas s Ukrajinou im však taktiež tesne ušiel, hoci po prvej zmene vyhrávali 3:0, a neskôr aj 4:2. Od toho momentu však už bodoval len súper…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…