Domov Šport Slovenskí biatlonisti na MS bez medaily

Slovenskí biatlonisti na MS bez medaily

0
0

Minulý týždeň sa v talianskom Anterselve začal boj o svetové majstrovské tituly v biatlone. Hoci slovenská výprava nemala majstrovské ambície, predsa len sme v medailu dúfali, najmä v súvislosti s Paulínou Fialkovou. Nebola to však ona, ale jej sestra Ivona a Martin Otčenáš, ktorí dosiahli svoje životné umiestnenia.

Napriek tomu, že najlepšie výsledky sa očakávali od žien, najmä od Paulíny Fialkovej, na biatlonových majstrovstvách sveta prekvapil jeden z našich mužských zástupcov.

Otčenáš s kariérnym maximom

Martin Otčenáš obsadil v rýchlostných pretekoch na 10 km vďaka čistej streľbe skvelé 13. miesto, čo je jeho najlepšie umiestnenie na vrcholnom podujatí v kariére.

„Som rád, že po nepresvedčivých výsledkoch vo Svetovom pohári v tejto sezóne to konečne vyšlo. Je to dôkaz toho, že sa oplatilo dobre pripraviť. Potešil som všetkých, ktorá ma podporovali a dôverovali mi, ukázal som im, že sa to oplatí.

Po záverečnom sústredení som absolvoval magnetickú rezonanciu, ktorá odhalila posunutú platničku o 1,5 cm, čo ma dosť prekvapilo. Nečakal som, že to bude až také zlé.

Teraz už viem, prečo ma chrbát bolel nielen v tréningu, ale aj počas oddychu. V stíhacích pretekoch chcem opäť vydať zo seba všetko, aby som skončil čo najvyššie,“ uviedol Martin Otčenáš pre RTVS.

V nedeľných stíhacích pretekoch na 12,5 km napokon skončil náš pretekár 26., keď urobil na strelnici tri chyby.

Zo sestier Fialkových lepšia Ivona

Z našich ženských zástupkýň sme si najviac sľubovali od Paulíny Fialkovej, ktorá sa na nedávnych pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu v stíhacích pretekoch na 10 km po prvýkrát v sezóne postavila na stupne víťazov, keď bola od nej rýchlejšia len jediná pretekárka.

Na majstrovstvách sveta v rýchlostných pretekoch na 7,5 km však skončila mimo prvej desiatky (16.), keď jej útok na medailu po bezchybnej ležke pokazila streľba v stoji, kedy minula dva terčíky.

Jej sestra Ivona nesklopila posledný terčík, avšak ako jediný, a po prvýkrát v kariére sa na vrcholnom podujatí prebojovala medzi najlepších desať, keď skončila 9.

Ešte viac sa mladšej zo sestier Fialkových darilo v „stíhačke“. Nebyť dvoch zaváhaní na úvodnej streľbe, mohol to byť pokojne útok na medailu.

V ďalších streľbách však prišli stopercentné zásahy, ktoré Ivonu vyniesli v stíhacích pretekoch na 10 km na vynikajúce 6. miesto, najlepšie umiestnenie v jej doterajšej kariére. Paulína obsadila so štyrmi chybami 17. miesto.