Domov Slovensko Slovenskí hasiči sú najlepší na svete

Slovenskí hasiči sú najlepší na svete

0
0

V Banskej Bystrici sa minulý týždeň uskutočnili majstrovstvá sveta v hasičskom športe. Hoci nemá hasičský šport na Slovensku také ukotvenie ako v iných krajinách, slovenskí reprezentanti sa nestratili a dominovali v kráľovskej disciplíne tohto športu.

Slovensko sa od minulej stredy do soboty stalo dejiskom 14. ročníka mužských a 5. ročníka ženských majstrovstiev sveta v hasičskom športe, ktorých sa zúčastnilo viac ako 600 profesionálnych i dobrovoľných hasičov z tridsiatich krajín sveta. Svetový šampionát sa na Slovensku konal vôbec po prvýkrát.

Slováci sa nestratili

Napriek tomu, že slovenskí reprezentanti v hasičskom športe na rozdiel od podstatnej časti svojich súperov trénujú len popri zamestnaní, na domácom šampionáte ukoristili prestížne víťazstvo.

Slovenský tím v zložení Štefan Belko, Ján Šulek, Jaroslav Chalány, Ján Bodorík, Jakub Pavelka, Miroslav Šáry a Zoltán Drága vyhral disciplínu – požiarny útok, pričom svojím časom (25,24 s) atakoval aj svetový rekord (25,14 s).

Rovnako dobre zvládli túto disciplínu aj slovenské ženy, ktoré v zložení Alžbeta Kalužníková, Erika Čupcová, Monika Kubová, Lenka Dominiková, Barbara Ďurčová, Anna Lavková a Jana Bednáriková triumfovali s časom 25,30 sekundy.

Výkon našich reprezentantov ocenila ja ministerka vnútra Denisa Saková: „Rešpekt a úctu si zaslúžia všetci súťažiaci, predsa by som však osobitne vyzdvihla výkony reprezentačných družstiev Slovenska mužov a žien v disciplíne požiarny útok, ktoré získali zlaté medaily a stali sa majstrami sveta.

Ďakujem, som na všetkých hrdá!“ napísala šéfka rezortu vnútra na svojom profile na facebooku.

Disciplíny

• beh na 100 metrov s prekážkami
• výstup do štvrtého nadzemného podlažia cvičnej veže (ženy do druhého podlažia)
• štafeta 4 x 100 metrov s prekážkami
• požiarny útok

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…