Domov Šport Slovenskí hokejisti v prípravných zápasoch zdolali Nemecko

Slovenskí hokejisti v prípravných zápasoch zdolali Nemecko

0
0

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala v rámci prípravy na MS 2018, ktoré sa budú konať v Dánsku, prípravné zápasy proti strieborným medailistom zo zimných olympijských hier.

Po nevydarených zápasoch s „tromi korunkami“ sa v záverečnej fáze prípravy na tohtoročné Majstrovstvá sveta museli slovenskí hokejoví reprezentanti popasovať so súperom z Nemecka.

Prvý zápas rozhodli až nájazdy

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali v úvodnej časti hry množstvo šancí, no bohužiaľ ani jedna zo striel neskončila za chrbtom nemeckého brankára. Našťastie však ani domáci hokejisti neprekonali slovenského gólmana Godlu.

Prvý gól padol až v 39. minúte z hokejky Krämmera, ktorý otvoril skóre v náš neprospech. Po 2. tretine teda na tabuli svietil stav 1:0 v prospech domácich. Po 4 minútach tretej tretiny však stav vyrovnal Dávid Buc.

Po 60. minútach hracej doby víťaz stále nebol jasný. Nič na tom nezmenilo ani predĺženie, a preto nasledovali samostatné nájazdy. Vďaka Martinovi Bakošovi, ktorý premenil samostatný nájazd sa Slováci mohli tešiť z prvej výhry.

Na programe sú Lotyši

V nedeľu lepšie začali nemeckí hokejisti, ktorí sa vedenia ujali už v druhej minúte vďaka gólu Marcela Müllera. Našim sa v 14. minúte stav podarilo vyrovnať.

V úvode 2. tretiny sa Slováci chopili vedenia a do tretej nastupovali za stavu 2:1. V záverečnej 20-minútovke si na konto pripísali ďalšie dva presné zásahy, čím vybojovali víťazstvo 4:1.

Slovákov teraz čakajú 2 zápasy s Lotyšskom, ktoré odohrajú v domácom prostredí v Michalovciach a v Poprade.

1. zápas:

Nemecko – Slovensko 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 39. Krämmer (Uvira, Ebner) – 44. Buc (Dávid Bondra, Svitana), rozhodujúci nájazd premenil Martin Bakoš

2. zápas:

Nemecko – Slovensko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 2. Marcel Müller (D. Pietta, Fabio Wagner) – 14. Eduard Šimun (Marek Ďaloga, Ladislav Nagy), 30. M. Čajkovský (P. Svitana, David Bondra), 41. Ladislav Nagy (Miklík, Gernát), 60. Paulovič