Domov Šport Slovenskí juniori nepostúpili zo skupiny

Slovenskí juniori nepostúpili zo skupiny

0
0

Mladí slovenskí hokejisti nesplnili na MS v ľadovom hokeji do 20 rokov v kanadskom Edmontone cieľ, keď nepostúpili do štvrťfinále. Zaznamenali jediné tesné víťazstvo nad Lotyšmi 3:2 po samostatných nájazdoch.

Dobrý výkon nestačil

Slovenskí mladíci vstúpili do turnaja slušným výkonom, keď v zápase s Českom najskôr vyhrávali 2:0, v tretej tretine dotiahli dvojgólové manko, napokon však prehrali gólom necelú minútu a pol pred koncom 4:5.

„Bol to pekný tímový výkon, ale na konci tretej tretiny sme neustrážili hráča, to sa nám na takomto fóre v takejto fáze zápasu nemôže stať. Odohrali sme hroznú druhú tretinu.

Čaká nás Kanada, najlepšie mužstvo na turnaji, a my musíme hrať tak ako prvých päť minút v prvej tretine a posledných desať v tretej. Ak nie, tak to dopadne veľmi zle,“ zhodnotil útočník Roman Faith.

Lekcia od Kanady

V druhom zápase Slovákov preverila silná Kanada a na tento zápas by veru naši juniori najradšej zabudli.

Kanada nás vyškolila vo všetkých herných činnostiach a napokon z toho bola najvyššia prehra v histórii slovenských farieb na MS v tejto vekovej kategórii – 11:1.

„Katastrofa, čo sa udialo na ľade. Nerobili sme, čo sme mali. Neplnili sme taktické pokyny od trénerov. Vôbec nám to nefungovalo.

Keď sme dostali jedenásty gól, do konca bolo 20 sekúnd, vtedy som sa za seba hanbil, čo predvádzam na ľade. To bol asi najťažší moment v mojej doterajšej kariére.