Domov Šport Slovenskí kanoisti s dvomi medailami z MS

Slovenskí kanoisti s dvomi medailami z MS

0
0

Minulý týždeň sa v maďarskom Szegede uskutočnili MS v rýchlostnej kanoistike, na ktorých sa okrem medailí bojovalo aj o olympijské miestenky. Slováci si z dejiska šampionátu odniesli napokon dva cenné kovy a päť miest na olympiádu.

Dve bronzové medaily

Ako prvý vybojoval medailu štvorkajak v zložení Denis Myšák, Ákos Gacsal, Juraj Tarr a Gábor Jakubík. V K4 skončili na 1000-metrovej trati tretí, keď sa pred nich dostala ruská loď a víťazná nemecká.

V tejto disciplíne sa o olympijské miestenky nebojovalo. Druhú medailu v Szegede vybojoval opäť štvorkajak a opäť mala bronzový lesk.

Tentokrát to bolo v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek na 500-metrovej trati. Okrem medaile získalo Slovensko aj štyri olympijské miestenky.

Spokojnosť aj bez medaily

Peter Gelle skončil v K1 na 1 000 m štvrtý, keď ho od medaily delilo niečo cez 2 sekundy. Toto umiestnenie však na olympijskú miestenku, ktorá bola hlavným cieľom nášho skúseného pretekára, stačilo.

„Cítim sa fantasticky, ani v sne som nečakal, že to dopadne takto dobre. Hovoril som si, že mám vo finále náročných súperov, ale boli to vynikajúce preteky.

Olympijská miestenka v K1, to je splnený sen,“ povedal rodák z Nových Zámkov. V Szegede malo Slovensko 13-člennú výpravu, avšak ostatní pretekári sa výraznejším spôsobom nepriblížili k medailovým priečkam či olympijským miestenkam.