Domov Šport Slovenskí tenisti majú za sebou vydarený týždeň

Slovenskí tenisti majú za sebou vydarený týždeň

0
0

Filip Polášek a Norbert Gombos sa minulý týždeň ukázali v dobrom svetle. Prvý menovaný zvíťazil v debli na antukovom turnaji ATP v Kitzbüheli, druhý zas zanechal dobrý dojem na harde vo Washingtone, kde vytvoril tohtosezónne maximum slovenského tenisu.

Polášek s 12-tym deblovým titulom ATP

Už druhýkrát v priebehu dvoch týždňov sa Filip Polášek so svojím deblovým partnerom Rakúšanom Philippom Oswaldom dostali do finále turnaja ATP.

Vo švajčiarskom Gstaade im však finálovú prehru pripravila belgická dvojica Sander Gille a Joran Vliegen. Rovnaké obsadenie malo aj finále v Kitzbüheli, a tak mala slovensko‑rakúska dvojica možnosť na revanš.

A túto príležitosť si nenechali nasadené turnajové dvojky ujsť. Svojich súperov zdolali dvakrát 6:4. Pre Poláška to bola tento rok už tretia finálová účasť a vo  Wimbledone pridal aj semifinále.

Víťazstvo v Kitzbüheli je pre slovenského tenistu už 12-tym deblovým titulom na okruhoch ATP v kariére.

Gombos s kariérnym maximom

Spokojný môže byť aj Norbert Gombos, ktorý sa vo Washingtone vôbec po prvýkrát v kariére prebojoval medzi osmičku najlepších na podujatí kategórie ATP 500 a zároveň je to aj slovenským maximom v tomto roku.

Gombos sa pritom do hlavnej súťaže dostal ako lucky loser, keď mu miesto pre zranenie kolena „prenechal“ Kevin Anderson. Na ceste do štvrťfinále zdolal slovenský tenista Francúza Adriana Mannarina (7:6, 6:3) a aj Srba Miomira Kecmanoviča (1:6, 6:3, 7:6).

Na hlavnom dvorci v Rock Creek Park Tennis Center bol Gombos súčasťou skvelého tenisového predstavenia. Jeho súper Austrálčan Nick Kyrgios však skvele podával a nášmu tenistovi prakticky nedal šancu.

Hoci duel skončil dvakrát 3:6, Gombos si od washingtonského publika vyslúžil potlesk. „Proti Kyrgiosovi som bol zo začiatku nervózny. Predsa len na takom veľkom kurte a pred toľkými ľuďmi som ešte nehral.

Pri dlhších a krajších výmenách ich bolo poriadne počuť. Povedal by som, že taký hukot som ešte nezažil. Bola to pre mňa nová skúsenosť. Želám si, aby som ich zažil čo najviac,“ povedal Gombos po zápase.

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

EÚ sa na sankciách proti Bielorusku nedohodla

Ani po mesiaci a pol od kontroverzných prezidentských volieb v Bielorusku protesty v kraji…