Domov Šport Slovenskí tenisti sú späť v svetovej skupine

Slovenskí tenisti sú späť v svetovej skupine

0
0

Slovenskí tenisti pod vedením kapitána Dominika Hrbatého zvládli dôležitý víkendový duel s Bieloruskom. Víťazstvom 3:1 si zabezpečili účasť v budúcoročnej kvalifikácii svetovej skupiny, z ktorej by sa mohli prebojovať až na prestížny záverečný turnaj.

Naši tenisti v zložení Martin Kližan, Filip Polášek, Norbert Gombos, Andrej Martin a Filip Horanský sa po niekoľkých rokoch vrátili v Davis Cupe medzi svetovú elitu.

Postup už po štyroch zápasoch

Slováci boli favoritmi súboja s Bieloruskom, čo potvrdila v prvom zápase naša jednotka Martin Kližan, ktorý jednoznačne zdolal Alexandra Zgirovskijho 6:1 a 6:4.

Stav po prvom hracom dni bol však nerozhodný, pretože v následnom zápase úlohu favorita nezvládol Noro Gombos, keď bieloruskej jednotke Gerasimovi podľahol po trojsetovej bitke.

Veľmi dôležitá tak bola sobotná štvorhra, do ktorej Kližan s Filipom Poláškom nevstupovali ako fvoriti. Bieloruskí hráči Max Mirnyj a Andrej Vasilevskij našťastie nepotvrdili postavenie v rebríčku ATP a naše duo vydolovalo v náročnom zápase druhý bod, aby napokon Kližan dokonal svoj skvelý víkend.

Po jeho víťazstve nad Gerasimovom sa slovenskí tenisti radovali z postupu do svetovej skupiny.

Potešený Hrbatý

Náš niekdajší špičkový daviscupový reprezentant, ktorý dnes vedie tím ako kapitán, Dominik Hrbatý, neskrýval radosť. „Keď som na začiatku roka začínal s týmto tímom, mal som želanie, aby sme sa do svetovej skupiny dostali hneď v prvý rok.

Po tomto víťazstve som mal neskutočnú radosť. Som veľmi rád, že môžem byť lídrom tohto tímu. Ľudia vidia len to, čo sa deje na kurte. Nevedia, aká je atmosféra v tíme mimo kurtu.

Môžem povedať, že tam bola veľká odhodlanosť. Tento úspech je pre mňa možno viacej ako finále z roku 2005.“

Nenahraditeľný Kližan

Neodškriepiteľnú zásluhu na našom postupe má „zlé dieťa“ slovenského tenisu Martin Kližan, ktorý však potvrdzuje, že mu spolupráca s kapitánom daviscupového tímu sedí.

Okrem svojho vystupovania zmenil aj postoj k reprezentácii. „Teraz je to iné. Ľudia okolo nás, atmosféra na lavičke a povzbudzovanie publika.

To bol pre mňa najlepší zážitok,“ vyznal sa najlepší slovenský hráč Kližan a doplnil: „Všetci sa pričinili o tento úspech. Či už vypletač alebo masér, ktorý mal stále s niekým prácu, keďže už je koniec sezóny.  Vďaka patrí určite aj kapitánovi, že nás dostal do svetovej skupiny.“

Pondelkový žreb rozhodol, že v boji o postup na záverečný turnaj Davisovho pohára privítame vo februári lukratívneho súpera – Kanadu.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …