Domov Slovensko Slovensko bude tlačiť, aby sa Ukrajina stala členom EÚ

Slovensko bude tlačiť, aby sa Ukrajina stala členom EÚ

0
0

Slovensko bude silno tlačiť na to, aby sa Ukrajina stala čo najrýchlejšie členom Európskej únie a získala kandidátsky status. Po návrate z Ukrajiny to v sobotu v Bratislave vyhlásil premiér Eduard Heger (OĽANO) s tým, že vláda ponúka aj svoj reformný tím.

Pre Slovensko je podľa predsedu vlády dôležité, aby malo stabilných a prosperujúcich susedov, Ukrajina však momentálne v takej situácii nie je.

„Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila a stala sa naším stabilným a prosperujúcim susedom,“ podotkol premiér. Myslí si, že potom sa aj ľuďom na východnom Slovensku začne lepšie dariť a nebudú musieť cestovať za prácou.

„Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny, aj preto investujeme do vzťahov s Ukrajinou,“ skonštatoval. Heger ponúkol Ukrajincom aj naďalej pomocnú ruku v boji za demokratické hodnoty.

„Ukrajina potrebuje každého spojenca a pomoc z demokratického sveta. V Kyjeve som vyjadril aj našu podporu, pretože si uvedomujeme, že bojujú aj za nás a naše hodnoty, demokraciu a slobodu,“ vyhlásil Heger.

Návšteva predstaviteľov EÚ na Ukrajine

Slovenský premiér Heger navštívil v piatok (8. 4.) Kyjev spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom.

Stretol sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ale aj ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. Následky vojny si spoločne s európskymi partnermi šiel osobne pozrieť do mesta Buča.

red, TASR, foto: FBNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…