Domov Šport Slovensko na Wimbledone nežiari

Slovensko na Wimbledone nežiari

0
0

Zápasmi prvého kola sa v pondelok začal v poradí tretí grandslamový turnaj roka. Najvýznamnejšie trávnaté tenisové podujatie je však už po prvom hracom dni bez najväčšieho slovenského želiezka.

Magdaléna Rybáriková predvádzala aj v tejto sezóne na tráve dobré výkony. Na turnaji v Birminghame ju zastavila niekdajšia tenisová jednotka Češka Petra Kvitová až vo finále.

Rybárikovej cieľom bolo prekonať, prípadne aspoň vyrovnať skvelý výsledok z minulého roka, keď sa s dvorcami vo Wimbledone lúčila až v semifinále.

Bohužiaľ, tento rok sa jej nepodarilo prejsť ani cez prvé kolo. S Rumunkou Cirsteou vyhrávala v prvom sete 5:3 a zápas mala vo svojich rukách. Potom však prišla šnúra šiestich prehratých gemov po sebe, ktorá bola pre osud zápasu rozhodujúca. Rybáriková ako nasadená 19‑tka podľahla Rumunke za 90 minút v dvoch setoch 5:7 a 3:6.

Do 2. kola sa z našich tenistov pozreli len Lacko, ktorého tam však čakala svetová jednotka Roger Federer a Dominika Cibulková, ktorá sa postavila proti domácej Kontovej.

Zatiaľ čo Lacko proti Federerovi neuhral ani set, Dominika Cibulková vyprevadila domáce želiezko v ohni hladko 2:0.