Domov Slovensko Slovensko sa rozlúčilo s Mariánom Geišbergom

Slovensko sa rozlúčilo s Mariánom Geišbergom

0
0

Slovenská divadelná scéna je opäť chudobnejšia. 10. novembra totiž prišla o známeho herca a hudobníka Mariána Geišberga, ktorý vo veku 64 rokov odišiel do hereckého neba. 18. novembra mu posledné zbohom dali divadelní kolegovia v Slovenskom národnom divadle.

Desiateho novembra 2018 Slovensko opustila ďalšia významná osobnosť. Herec, hudobník, glosátor a spisovateľ Marián Geišberg vo veku nedožitých 65 rokov prehral boj so zákernou chorobou.

Najhoršie chvíle prežíva rodina umelca. Medzi nimi je aj známa sestra Jana Oľhová, či synovia Marek a Martin Geišbergovci.

Marián Geišberg

Marián Geišberg sa narodil 23. decembra 1953 v Piešťanoch. V roku 1979 absolvoval štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Pôsobil vo viacerých divadlách na Slovensku.

Od roku 1992 sa stal členom činohry SND a zahral si aj vo viacerých slovenských filmoch a seriáloch. Popri herectve sa venoval aj tvorbe pesničiek, pričom sa mu podarilo vydať viacero albumov.

Posledné tri mesiace života Geišberg bojoval s rakovinou pľúc. Tá sa mu napokon stala osudnou.

Divadlo opäť v čiernom

V nedeľu 18. novembra krátko pred 11-tou hodinou sa budova SND začala zapĺňať. Dôvod bol však omnoho smutnejší ako obvykle. Známi herci slovenskej scény sa prišli navždy rozlúčiť s umelcom, ktorý sa nikdy nebál prejaviť vlastný názor.

Okrem netradičného času rozlúčky bol celý pietny akt zvláštny aj tým, že sa na ňom nenachádzala truhla so zosnulým hercom. Namiesto nej sa na pódiu nachádzali stoličky, na ktorých sedeli jeho kolegovia.

Tí na neho spomínali so slzami, ale aj úsmevom, keďže nechýbali veselé príhody, ktoré s Mariánom Geišbergom zažili. Hostia hercovi v závere rozlúčky venovali neutíchajúci potlesk, ktorým ho definitívne odprevadili na poslednú cestu.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …