Domov Zahraničie Slovensko získalo výraznú pozíciu v EUROJUSTe

Slovensko získalo výraznú pozíciu v EUROJUSTe

0
0

EUROJUST – Útvar Európskej únie pre súdnu spoluprácu si minulý týždeň zvolil za svojho predsedu Slováka Ladislava Hamrana, ktorý doteraz pôsobil na pozícii podpredsedu a zároveň národného predstaviteľa.

Kto je to Ladislav Hamran

Ladislav Hamran má 17 rokov skúseností, svoju kariéru začal na Generálnej prokuratúre v Bratislave, pričom sa vo svojom portfóliu venoval najmä závažnej trestnej činnosti, korupcii a hospodárskej trestnej činnosti.

V roku 2007 bol vyslaný ako národný predstaviteľ do EUROJUSTu a následne v rokoch 2013 a 2016 bol opakovane zvolený za podpredsedu EUROJUSTu.

Zvolenie Hamrana za predsedu EUROJUSTu

Po druhom zvolení v roku 2016 za podpredsedu sa jeho práca orientovala na projekty v oblasti riadenia informácií a vedomostí v rámci pracovnej skupinu EUROJUSTu pre reorganizáciu a stanovenie priorít.

Po svojom zvolení za predsedu bol dojatý: „Som zmätený emóciami a mimoriadne vďačný, že mi moji kolegovia opäť dôverovali a teraz mi udelili najvyššiu česť, a to stať sa prezidentom EUROJUSTu.

Zároveň sa zaviazal, že sa stane článkom, ktorý napomôže EUROJUSTu v procese modernizácie a profesionalizácie celej organizácie tak, aby sa EUROJUST stal dôveryhodným a efektívnym kľúčovým partnerom v oblasti justičnej spolupráce.

Čo je to EUROJUST

EUROJUST vznikol v roku 2002, na podporu a posilnenie spolupráce ako aj koordinácie medzi jednotlivými národnými orgánmi v boji proti závažným cezhraničným trestným činom, ktoré majú výrazný dosah aj v rámci Európskej únie. Ročne sa zaoberá okolo 2000 prípadmi závažnej trestnej činnosti.

Medzi hlavné ciele patrí poskytovanie súčinnosti členských štátom a koordinácia aktivít zameraných na odhaľovanie a boj proti trestnej činnosti, medzi ktoré patria aj simultánne zatýkanie a prehľadávanie, stíhanie a vyšetrovanie konkrétnych trestných činov v rámci členských krajín EÚ.

jus, foto: eurojust

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…