Domov Šport Slovenský hokej čaká úsporný rok

Slovenský hokej čaká úsporný rok

0
0

Minulý štvrtok sa v Bratislave konal Kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Tentokrát na ňom nedošlo k žiadnym personálnym zmenám, no riešil sa v prvom rade rozpočet na budúci rok a tiež prerozdelenie zisku z „domácich“ majstrovstiev sveta v roku 2019.

Prezident Miroslav Šatan na kongrese vyzval na súdržnosť v hokejovom hnutí, ktoré bolo v poslednom čase na verejnosti známe hádzaním si polien pod nohy.

Rozpočet na rok 2021

Výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ predostrel návrh rozpočtu na rok 2021. V úvode definoval body, ktoré sa vedeniu zväzu za ostatné štyri mesiace od nástupu do funkcie podarilo zrealizovať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Slovenský hokej prešetruje NAKA

„Zaviedli sme kontroly medzi SZĽH a dcérskymi spoločnosťami, zlepšili sme komunikáciu s hnutím, aby mali o všetkom informácie ako prvý a z prvej ruky. Rozbehli sme niekoľko auditov a zlepšili sme kontrolu financií a kvalitu účtovníctva,“ povedal Kruľ podľa webu hockeyslovakia.sk. Tiež zdôraznil úspory na prevádzke, ktoré sa vedeniu podarilo zrealizovať:

„Otvorením dvoch existujúcich zmlúv s našimi partnermi a ich negociáciou vieme už dnes povedať, že v priebehu šiestich rokov ušetríme viac ako milión eur.“ Výkonný riaditeľ rovnako zosumarizoval aj finančnú pomoc pre kluby pri riešení pandémie. Tá bola v celkovej výške 2 milióny eur nad rámec rozpočtu. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…