Domov Šport Slovenský hokej prešetruje NAKA

Slovenský hokej prešetruje NAKA

0
0

Minulý utorok zasahovala v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Národná kriminálna agentúra (NAKA). Zásah mal súvisieť s už dávnejšie medializovaným kontroverzným verejným obstarávaním. Hokejový zväz sľubuje plnú súčinnosť.

Vyšetrovatelia NAKA minulý týždeň navštívili sídlo slovenského hokejového zväzu, kde vykonávali procesné úkony, ktoré mali súvisieť s verejným obstarávaním hokejok. Informáciu najskôr potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Podľa zdroja televízie JoJ sa kriminalisti zaujímali aj o funkcionárov slovenského hokeja, hoci zadržané boli nateraz len dokumenty.

Ešte v ten istý deň potvrdil zásah NAKA aj samotný zväz. „Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja.

SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ.

Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti.

Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ uvádza sa v stanovisku zväzu.

Problémov viac než dosť

Pravdou je, že SZĽH musí v poslednom čase riešiť viaceré vážne problémy. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…