Domov Šport Slovenský šampionát v číslach

Slovenský šampionát v číslach

0
0

Slovensko dostalo od šéfa IIHF René Fasela pochvalu za zvládnutie organizácie šampionátu, podobne aj od jednotlivých tímov. A nielen oni si pochvaľovali. Aj návšteva a atmosféra na štadiónoch svedčí o tom, že sa slovenským usporiadateľom turnaj vydaril.

Už pred záverečnými dvoma zápasmi o medaily na majstrovstvách sveta v hokeji na Slovensku bolo zrejmé, že čísla návštevnosti z roku 2011 sa podarilo prekonať.

Súboje v košickej Steel aréne a na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu videlo už viac než 450-tisíc divákov. Celkový počet divákov po zápase o tretie miesto a finálovom súboji presiahol 470-tisíc.

„Návštevnosť majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji prekonala naše očakávania. Rozhodnutie odohrať zápasy slovenskej reprezentácie v Košiciach bolo dobré.

Návštevnosť v oboch halách bola vysoká. Súboje v Košiciach videlo spolu takmer 185-tisíc ľudí, pričom až 9 zápasov bolo vypredaných.

V Bratislave si cestu na štadión doteraz našlo takmer 270-tisíc fanúšikov, vypredaných bolo 17 zápasov a tento počet sa po poslednom hracom dni zvýši na 19,“ informoval riaditeľ organizačného výboru MS 2019 Igor Nemeček.

Jednotlivé zápasy a skvelú atmosféru šampionátu si v oficiálnych fanzónach vychutnalo viac ako 230-tisíc fanúšikov. Na druhých majstrovstvách sveta na Slovensku sa predstavilo 120 hráčov zo zámorskej NHL, čo je najvyšší počet za posledných 5 rokov.

Akreditovaných bolo viac ako 11-tisíc ľudí. Prenosy z hokejových zápasov videlo viac ako 1,3 miliardy divákov v 166 krajinách sveta. V súvislosti s 2019 organizačný výbor zorganizoval 25 tlačových konferencií a brífingov a vydal viac ako 50 tlačových správ.

red, SITA, red: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Majster v krájaní

    Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …
  • VIDEO: Žiarlivosť v zvieracej ríši

    Vedeli ste, že aj medzi zvieratami existuje žiarlivosť? Ak neveríte, presvedčíme vás video…
  • VIDEO: Originálna náplasť

    Neuveríte, čo si dal tento chlapec namiesto leukoplastu na ruku. Prekutral sestrine veci, …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Majster v krájaní

Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …