Domov Šport Slovenský štvorkajak obhájil striebro

Slovenský štvorkajak obhájil striebro

0
0

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek získal na ME v Mníchove striebornú medailu v K4 na 500 m. Vo finále finišoval druhý so stratou +0,595 na domácu nemeckú loď v zostave Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Jacon Schopf, Max Lemke.

Slováci tak obhájili striebro z ME 2021 v Poznani. Vo finále štartovali v ôsmej dráhe a po úvodnej 250-ke figurovali na šiestej priečke. V druhej časti trate však vystupňovali tempo a vďaka skvelému finišu sa prepracovali na striebornú priečku.

Tesne zdolali bronzových Francúzov a za sebou nechali aj Ukrajincov, ktorí patrili k horúcim kandidátom na medaily.

Medaila hreje

Zalka si cení, že slovenská káštvorka dokázala v Mníchove vystupňovať svoj výkon. „Prvá jazda nebola najideálnejšia, semifinálová už bola lepšia a finále nám naozaj vyšlo. Rozhodovali milimetre, malé detaily a mali sme aj športové šťastie, ktoré je potrebné.

Je skvelé, že sme zakončili túto sezónu ziskom medaily. Ak by sme ju nevybojovali, veľmi by nám chýbala,“ uviedol Zalka. Aj Botek mal zo zisku cenného kovu veľkú radosť.

„Nevyzeralo to najlepšie, lebo po nevydarenej rozjazde sme dnes museli ísť semifinále. Podarilo sa nám však dobre zregenerovať. Vo finále bol veľmi dôležitý finiš. V závere pretekov boli vlny a trochu sme sa mykli…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…