Domov Šport Slovenským tenistom sa minulý týždeň darilo

Slovenským tenistom sa minulý týždeň darilo

0
0

Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa stala víťazkou vo dvojhre na turnaji ITF v Káhire, keď vo finále zdolala turnajovú štvorku Anastasiu Nefedovovu. Tenista Filip Horanský sa zas prebojoval do finále dvojhry na challengerovom turnaji vo francúzskom Quimperi.

Bola dole, ale zvládla to

Chantal Škamlová si v Káhire na antuke ako tretia nasadená poradila vo finále s turnajovou štvorkou Anastasiou Nefedovovou z USA 6:4, 5:7, 6:4. Dvadsaťsedemročná Slovenka získala už svoj dvanásty singlový titul na okruhu ITF, naposledy sa z titulu vo dvojhre radovala v roku 2017. V debli ich má na svojom konte 38.

„Som veľmi rada, že som štvortýždňovú šnúru v Egypte zakončila titulom. Dnešné finále nebolo ľahké. V druhom sete som nevyužila mečbaly a takmer celý tretí set som bola dole. O to viac je moje dnešné víťazstvo pre mňa cennejšie.

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali na diaľku a aj keď som bola v Egypte celú dobu sama, cítila som ich podporu. Tá mi v závere neskutočne pomohla,“ povedala zverenka Michala Ďurovca pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ)…