Domov Slovensko SME RODINA Borisa Kollára verejne obvinila nevinných ľudí

SME RODINA Borisa Kollára verejne obvinila nevinných ľudí

0
0

Dnešný svet sociálnych sietí a neobmedzené možnosti internetu prináša množstvo spôsobov ako sa zviditeľniť, ale aj zosmiešniť seba, či iných. Najnovšie silu internetu neustál Boris Kollár so svojimi kolegami.

Tí na sociálnej sieti zdieľali výzvu o pomoc pri pátraní po páchateľoch trestného činu, ktorí mali zraziť dievča a z miesta činu ujsť.

„Pomôžme spolu vypátrať bezcharakterného vodiča. Včera večer v Košiciach na prechode pre chodcov neznámy muž zrazil a ťažko zranil 15 ročnú dievčinu.

Páchateľ bezočivo ušiel z miesta činu a aby toho nebolo málo, pri nasledovnej zastávke na pumpe, kde kontroloval poškodenie na aute, si jeho spolujazdec doprial plechovku piva!!!“ znel status na stránke strany, pričom vychádzal z videa z čerpacej stanice, zverejneného políciou, kde sa podozriví muži zastavili, aby očistili svoje auto.

Neboli páchatelia, len podozriví

Ako na druhý deň ukázalo vyšetrovanie, tento podľa Kollárovcov „bezcharakterný zločinec“ bol nevinný. Bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Bez ospravedlnenia sa týmto „obvineným“ sa na druhý deň strana Borisa Kollára obhajovala veľmi smiešnym vyhováraním sa na oficiálnu stránku polície.

Polícia však, na smolu Kollárovcov, neobvinila nikoho. Pri žiadosti o pomoc pri objasnení danej autonehody, označila osoby na videu za podozrivé, nie za páchateľov.

Polícia svoje konanie, keď uverejnila video podozrivých osôb, ktoré sa nakoniec ukázali ako nevinné, odôvodnila takto:

„Každé dôvodné podozrenie musíme dôkladne preveriť – aj prostredníctvom žiadania verejnosti o pomoc. Obzvlášť v takomto prípade, keď auto išlo na červenú, 15-ročná chodkyňa mala zelenú a naďalej je v umelom spánku.“

A čo prezumpcia neviny?

Nepravdivý status z facebookovej stránky Sme rodina zdieľalo viac ako 2 500 ďalších používateľov sociálnej siete, a teda jeho dosah bol dosť veľký.

Predstavte si, že by vás niekto obvinil len preto, že ste boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. A že to nebol tak niekto, ale išlo o politickú stranu, ktorá by mala dbať na pravdivosť informácií, ktoré šíri.

Nehovoriac o tom, že v právnom štáte by mala platiť prezumpcia neviny. Máme to teda chápať tak, že strana Borisa Kollára Sme rodina prezumpciu neviny veľmi rada vymení za „zaujímavé statusy“ na sociálnych sieťach?

ano, foto: printscreen, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…