Domov Slovensko Smer opäť nad 20%, Most mimo parlamentu

Smer opäť nad 20%, Most mimo parlamentu

0
0

Podľa prieskumu, realizovaného agentúrou Focus, v prípade, že by sa parlamentné voľby konali koncom júna, by do parlamentných lavíc zasadli zástupcovia deviatich politických strán.

Voľby by s náskokom takmer 5 percent vyhral SMER-SD, ktorý sa po niekoľkých mesiacoch opäť dostal cez 20-percentnú hranicu a obsadil by 35 kresiel v 15-člennom parlamente.

Koalícia strán PS a Spolu by získala necelých 16 % a 27 poslaneckých mandátov. Treťou najsilnejšou stranou je už dlhodobo Kotlebova ĽSNS (22 kresiel).

S väčším odstupom je hlboko pod 10 percentnou hranicou SNS (12 kresiel). Štiepenie opozície dokonale zdokumentoval aj aktuálny prieskum, keď až 5 opozičných strán sa nachádza v rozmedzí 7,1 percent až 5,1 percenta a v rámci odchýlky sa všetkých 5 môže oprávnene obávať o to, či sa do parlamentu vôbec dostanú.

SaS, KDH a Sme rodina by obsadili 12 kresiel, Za ľudí a OĽaNO po 9. V každom prípade, súčasná koalícia by bola schopná zostaviť vládu. Avšak na 81-mandátovej väčšine by sa podieľalo až 7 politických strán.

ano, zdroj: Focus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…