Domov Ekonomika SMER-SD chce udržať mladých lekárov

SMER-SD chce udržať mladých lekárov

0
0

Predstavitelia najsilnejšej politickej strany na Slovensku SMER-SD sa minulú sobotu stretli v Banskej Bystrici na programovej konferencii. Na nej predstavili priority, s ktorými pôjde strana do volieb. Svojmu sociálnemu presvedčeniu neostávajú Smeráci nič dlžní.

Trinásty dôchodok, ďalšia podpora mladým rodinám a povinnosti mladých lekárov voči Slovensku sú hlavné priority, ktoré chce strana Smer-SD presadiť v prípade účasti vo vláde po tohtoročných parlamentných voľbách.

Predseda strany Robert Fico ich predstavil na programovej konferencii strany v Banskej Bystrici. Predseda vlády SR a podpredseda strany Peter Pellegrini k tomu doplnil, že štvrtou prioritou by malo byť to, že „nikdy nepripustíme zrušenie žiadneho sociálneho bodu, ktorý sme presadili“.

Tri priority Smeru-SD

Trinásty dôchodok
» má byť určený rovnako pre každého dôchodcu a jeho výška by sa mala rovnať výške priemerného dôchodku 460 eur
13. rodinný prídavok
» strana si predstavuje výšku príspevku okolo 400 eur a vyplácaný by mal byť v auguste
Udržanie mladých lekárov
» opatrenie má reagovať na to, že v roku 2024 by malo chýbať na Slovensku tritisíc lekárov. Receptom má byť, aby buď mladí lekári 10 rokov odpracovali na Slovensku, alebo preplatili svoje štúdium vo výške 50-60 tisíc eur.

Reakcia na výzvy, ktoré prináša doba

Podľa Fica je smiešne, ak niekto pred voličov predkladá 1 400 opatrení. „My nechceme vyzerať smiešne a budeme venovať pozornosť len novým výzvam a prinášame opatrenia, ktoré prináša doba,“ uviedol na tlačovej konferencii s tým, že sú pripravení reagovať na moderné výzvy týkajúce sa nedostatku pracovných miest, klimatickej zmeny a digitalizácie.

Odpoveďou na problém s pracovnými silami a robotizáciu má byť možné zdaňovanie robotov, duálne vzdelávanie a nie dovážanie lacnej pracovnej sily.

„Je to program, v ktorom chceme sociálne spravodlivé Slovensko, ktoré naďalej upevňuje a posilňuje medzigeneračnú solidaritu.

Chceme Slovensko, ktoré dokáže zabezpečiť dôstojnú jeseň života pre svojich seniorov a dokonca dokáže zabezpečiť aj dôstojné podmienky pre svojich pracujúcich.

Chceme Slovensko, kde si nájde prácu za dobrý plat každý, kto chce pracovať. Chceme Slovensko, kde každý jeden človek dostane kvalitné sociálne služby, dostupnú zdravotnú starostlivosť a dobré vzdelanie pre svoje deti.

Chceme spravodlivé Slovensko, ktoré je naďalej bezpečným štátom pre svojich občanov,“ uviedol v príhovore Pellegrini. Smer-SD je podľa Pellegriniho po 12 rokoch v riadení tohto štátu absolútne predvídateľný politický subjekt.

„Naše sľuby vždy aj reálne doručíme,“ doplnil a dodal, že napriek ekonomickej náročnosti sľubov ich pripravia tak, aby boli zvládnuteľné.

Okrem troch hlavných opatrení sú tu podľa podpredsedu strany Richarda Rašiho desiatky ďalších, ktoré vznikli pri návštevách v regiónoch a v diskusiách s ľuďmi.

„To, čo robíme, robíme zdola. Vláda mala viac ako tretinu výjazdových rokovaní a v tomto budeme pokračovať vo všetkých okresoch Slovenska,“ uviedol Raši.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…