Domov Slovensko SMER-SD podal trestné oznámenie na Matoviča, Kollára a Gröhlinga

SMER-SD podal trestné oznámenie na Matoviča, Kollára a Gröhlinga

0
0

Podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák a člen predsedníctva Igor Melicher podali na Generálnu prokuratúru SR tri trestné oznámenia na predstaviteľov koalície, a to konkrétne na premiéra Igora Matoviča, predsedu parlamentu Borisa Kollára a ministra školstva Branislava Gröhlinga

Ako vo svojom videu na sociálnej sieti informujú mladé pušky Smeru Erik Kaliňák a Igor Melicher, o Slovensku v ostatnom čase písali dosť aj v zahraničí, konkrétne v Nemecku, Španielsku, Spojených štátoch, Rusku, či dokonca v Číne. Nie však v pozitívnej rovine.

„Všade ten istý príbeh. Škandál! Na čele Slovenska stojí plagiátor. Otvorene sa k tomu hlási a odstúpiť sa nechystá,“ hovorí vo videu Erik Kaliňák.

„Vďaka pánovi Matovičovi získalo Slovensko v zahraničí popularitu, bohužiaľ však vo veľmi negatívnom svetle,“ dopĺňa ho kolega Melicher.

Ako následne povedali, nechápu, prečo ešte doteraz nekonala Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá v rovnakej kauze podala trestné oznámenie na bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý mal taktiež problémy so svojou diplomovou prácou.Smeráci teda upravili jej vtedajšie podanie a na Igora Matoviča, Borisa Kollára, Branislava Gröhlinga podali trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre.

„My nechceme, aby pani Nicholsonová stratila svoju tvár alebo svoj perfektný imidž, preto sme sa rozhodli podať trestné oznámenie aj za ňu. A nielen jedno, ale rovno tri,“ povedal Melicher a Kaliňák ho doplnil s tým, že Nicholsonová už môže v pokoji spávať, pretože jej meno a česť sú týmto pádom v bezpečí.

Ako informoval hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút v tlačovej správe, podania sa týkajú porušovania autorského práva a spáchania podvodu v súvislosti s kauzami plagiátu ich diplomových prác.

Kollár Matovič za plagiátorské kauzy úspešne čelili odvolávaniu v parlamente. Podľa predstaviteľov Smeru-SD si Slovenská republika pre spomínané kauzy nezaslúži negatívny obraz v zahraničí.

ano, foto: printscreen, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zaujímavosti z minulosti s Marcelom Pecníkom … spomienky na monarchiu I. O symboloch dejín…

28. októbra si pripomenieme jeden z najvýznamnejších dátumov našej histórie. Vznik prvej Č…