Domov Slovensko Smer využil 1. máj na protest, za slová o prezidentke sa ospravedlnil svojsky

Smer využil 1. máj na protest, za slová o prezidentke sa ospravedlnil svojsky

0
0

Približne 2 500 ľudí z celého Slovenska zaplnilo časť Svätoplukovho námestia v Nitre počas oslavy 1. mája, ktoré organizoval Smer-SD. Prvomájové podujatie sa postupne zmenilo na protest proti vláde, prezidentke a proti vydaniu poslanca Roberta Fica na väzobné stíhanie.

Dav začal skandovať predovšetkým počas vystúpení Erika Kaliňáka a Ľuboša Blahu, ktorý účastníkov pozdravil slovami „Česť práci, súdruhovia!“

Najviac emócií však vzbudil Fico, ktorý v úvode vyzval účastníkov na potlesk solidarity „…pre uväzneného Roberta Kaliňáka“.

Neskôr v príhovore vyzval ľudí, aby chodili v čo najväčšom počte na protestné podujatia Smeru-SD. „Musíme vymeniť vládu Slovenskej republiky, v tom nám musíte pomôcť.

Rovnako musí prísť nová hlava štátu, nová hlava Slovenskej republiky. Všetko je jasné. Musíme dať dole vládu, musíme dať dole prezidentku, demokratickým právnym spôsobom,“ skonštatoval Fico.

Problémy

Počas jeho príhovoru došlo priamo pred rečníckou tribúnou k potýčke demonštrantov so starším mužom, ktorý na zhromaždenie prišiel s fotografiou zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Pri útoku na muža, ktorého sa niektorí ľudia z davu snažili udrieť dáždnikmi, musel zasiahnuť policajný antikonfliktný tím. Problém nastal aj počas príhovoru poslanca Ľuboša Blahu, ktorý vyburcoval ľudí a následne ich vyzval, aby doplnili jeho vetu:

„Nemôžem povedať pravdu o prezidentke, povedzte ju za mňa… je to americká… “ povedal Blaha, pričom sa z davu ozývali vulgárne výkriky.

Po kritike „ospravedlnenie“

Po kritike, ktorú vulgarizmy adresované hlave štátu vyvolali, od bežných ľudí či koaličných poslancov, poskytol svoje stanovisko aj Smer. Ospravedlnenie Zuzane Čaputovej však poňal svojsky.

„Ľudsky nás mrzí, že niektorí ľudia sa na proteste neudržali a povedali, čo si myslia o pani prezidentke a mohlo sa jej to dotknúť,“ píše strana na sociálnej sieti, pričom nezabudne podotknúť:

„SMER – sociálna demokracia musí vládnej koalícii a prezidentke pripomenúť, že ulice sa napĺňajú len preto, lebo ľudia sú v beznádeji a neveria, že sa niečo na Slovensku zlepší.“

Jednotliví politici Smeru, ako Monika Beňová či samotný Ľuboš Blaha, zas tvrdili, že na tribúnu nebolo počuť, čo kričali ľudia pod ňou.

ano, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…