Domov Slovensko Snem SMERu: Fico predsedom, Kaliňák podpredsedom

Snem SMERu: Fico predsedom, Kaliňák podpredsedom

0
0

Po turbulentných týždňoch, ktoré viedli k odchodu viacerých poslancov a členov zo strany Smer-SD, sa strana pokúša o svoje zastabilizovanie. Aj preto sa minulý víkend v priestoroch centrály Smeru uskutočnil snem, na ktorom si pozvaní delegáti zvolili svoje nové vedenie.

Tak, ako Robert Fico ešte počas minulého týždňa oznámil, minulú sobotu sa na pracovnom sneme Smeru-SD, ktorý sa netradične uskutočnil v priestoroch centrály na Súmračnej ulici v Bratislave, uchádzal o znovuzvolenie za predsedu strany Smer-SD. Ako jediného kandidáta ho delegáti pracovného snemu potvrdili vo funkciu predsedu strany.

Ficova posledná misia

Po turbulentných časoch, kedy sa dlhé týždne skloňovala jeho výmena na čele strany, a  to za bývalého predsedu vlády Petra Pellegriniho, a následne po odchode Pellegriniho spoločne s viacerými poprednými predstaviteľmi Smeru, tak nastáva ďalšie predsednícke obdobie Roberta Fica.

Podľa jeho vlastných slov je to však už na čele Smeru jeho posledná misia. Robert Fico sa tak po Bélovi Bugárovi stal najdlhšie slúžiacim predsedom parlamentnej strany v ponovembrovej histórii Slovenska, keď na čele Smeru stojí už od roku 1999.

Po tom, čo zo strany odišli viacerí členovia, ktorí sa pridali k Petrovi Pellegrinimu na jeho ceste k založeniu novej strany, medzi nimi aj dnes už bývalí podpredsedovia Smeru, museli delegáti doplniť aj predsedníctvo strany.

Za podpredsedov boli zvolení bývalý žilinský župan Juraj Blanár, bývalý minister financií Ladislav Kamenický, Erik Kaliňák, synovec bývalého ministra vnútra Róberta Kaliňáka, a poslanci Ľuboš Blaha a Richard Takáč. Generálnym manažérom strany bude Marián Saloň.Priority strany

Staronový predseda Robert Fico po sneme oznámil, že strana bude mať v decembri riadny snem, ako to býva zvykom.

Vyhlásil tiež, že národný volič zostal na Slovensku veľmi opustený. Strana sa chce pýtať, čo môže urobiť pre Slovákov na juhu Slovenska.

Orientovať sa má podľa Fica na významné sviatky spojené s národnou a vlasteneckou témou, akými sú štátne sviatky sv. Cyrila a Metoda, SNP, Deň ústavy či Deň vzniku SR.

Smer klesá

Vo februárových parlamentných voľbách získal Smer-SD 18,29 percenta hlasov oprávnených voličov. V poslaneckej snemovni obsadil 38 kresiel. Poslanecký klub v máji opustil Ján Podmanický a stal sa nezaradeným poslancom. Neskôr ho nasledovalo 11 zákonodarcov na čele s Pellegrinim. V poslednom prieskume verejnej mienky uskutočnenom agentúrou Focus mal Smer 10,7 percenta.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Dlh Slovenska sa vrátil do sankčných pásiem

Európsky štatistický úrad Eurostat zvýšil hodnotu verejného dlhu Slovenska za rok 2019 o 0…