Domov Slovensko Snem SMERU-SD: Kritika médií a opozície a nové sociálne opatrenia

Snem SMERU-SD: Kritika médií a opozície a nové sociálne opatrenia

0
0

Členovia strany SMER-SD sa minulú sobotu stretli v Trenčíne. Na slávnostnom sneme schválili priority na poslednú časť volebného obdobia, zhodnotili udalosti posledného roka, avizovali nové sociálne opatrenia, no kandidáta na prezidenta zatiaľ nepredstavili, hoci vraj o jeho mene už majú jasno.

Najvýznamnejším bodom programu bol prejav predsedu strany Roberta Fica, ktorý sa rozrečnil až na trištvrte hodinu. Opäť sa nezdržal atakov na médiá či kritiky opozície a prezidenta, vyjadril sa aj ku kauzám, ktoré boli viac či menej spojené s menami predstaviteľov strany a predstavil nové prorodinné opatrenia.

Mediálny lynč a teror

Veľký priestor vo svojom prejave venoval Fico úlohe médií v politickom boji a najmä v boji proti strane SMER-SD. „Opozícia sa ukazuje ako slabá, personálne a programovo neschopná, a tak sa do politického ringu rozhodli vstúpiť médiá,“ povedal a pokračoval:

„Štandardné médiá úplne rezignovali na svoju základnú povinnosť informovať. Už sa ani navonok nesnažia oddeliť názor od spravodajstva. SMER-SD dnes čelí najhoršiemu mediálnemu lynču v dejinách našej strany.

To je normálny teror mediálny, to je mediálny lynč,“ doplnil, pričom však taktiež podotkol, že chybu urobili aj predstavitelia strany, ktorí častokrát nereagovali.

„Ide o lož s cieľom vykresľovať Slovensko ako čiernu dieru. Toto je problém, na ktorý budeme musieť začať reagovať.“

Regulácia mediálneho priestoru

Ako avizoval, tento problém chce riešiť reguláciou mediálneho priestoru. V nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 povedal, že sa diskutujúci pod spravodajskými príspevkami na internetových weboch často svojimi komentármi dopúšťajú trestných činov.

„Ak chce takto písať, ak chce zabíjať, vešať a strieľať, nech to napíše a nech sa pod to podpíše a vydavatelia týchto stránok internetových budú niesť plnú zodpovednosť za obsah diskusie.“

Tiež by sa podľa Roberta Fica malo opäť zaviesť právo na odpoveď pre ústavných činiteľov, ktoré vláda Ivety Radičovej priznala len fyzickým osobám.

Pozor na opozíciu!

V prejave ďalej kritizoval opozíciu, ktorá je podľa neho vyprázdnená a nemá čo ponúknuť, preto sa uchyľuje k napádaniu, osočovaniu a kriminalizovaniu vládnej koalície, v čom jej pomáhajú aj niektoré médiá. „Jediným programom opozície je, že nás chcú všetkých pozatvárať.

Keď sa ich spýtate za čo, odpovedajú, že nevedia, to je úplne jedno, veď niečo sa nájde,“ povedal predseda strany pričom verejnosť varoval pred opozičnými politikmi, ktorí sa už v minulosti preukázali, ako napríklad bývalý minister obrany za SaS Ľubomír Galko, ktorý sa neslávne preslávil kauzou s odpočúvaním kolegov ale aj novinárov.

„Keby som ja dal odpočúvať novinárov, tak to by bolo iné peklo,“ povedal bývalý premiér. Čo sa týka káuz spájaných priamo so stranou SMER-SD, ako únos Vietnamca, či talianska mafia napojená priamo na úrad vlády, označil ich Robert Fico za lož, pri ktorej bola verejnosť oklamaná.

„Kto sa dnes ospravedlní SMERu, kto sa dnes ospravedlní tým ľuďom z Úradu vlády, ktorí museli odísť preč. Kto za túto falošnú hru prevezme zodpovednosť. Budete to vy médiá, ktoré ste chrlili všetky tie nezmysli? Bude to pán Kiska, bude to tretí sektor?“

Potrebujeme lepšieho prezidenta

Hoci verejnosť očakávala od smeráckeho snemu predstavenie kandidáta na prezidenta, Robert Fico len prezradil, že o jeho mene už majú v strane jasno, avšak nevyjdú s ním von skôr ako to bude nutné, pretože hneď ako tak urobia, bude predmetom mediálneho lynču a od toho ho chce strana uchrániť.

„Ja len verím, že si vyberieme lepšieho prezidenta, ako máme teraz. My potrebujeme prezidenta, ktorý má vlastný názor. Prezidenta, ktorý nie je prázdna bublina,“ povedal Fico a pripomenul, že nášho súčasného prezidenta neprijali v USA, vo Veľkej Británii, v Rusku či v Číne a nebol ani na štátnej návšteve vo Francúzsku, čo podľa neho o niečom svedčí.

Podľa neho totiž aj v zahraničí veľmi rýchlo rozpoznali, že nadáva na vlastnú krajinu a hovorí o mafiánskom štáte vtedy, keď sa preverujú jeho daňové a pozemkové podvody.

V súvislosti s tým sa Fico vyjadril, že ak Kiska hovorí o mafii v štáte, tak je pravdepodobné, že právo on sám bol súčasťou pozemkovej mafie na východnom Slovensku, keďže ako už súd rozhodol, k pozemku v Tatrách sa dostal neoprávnene a musí ho vrátiť pôvodnému majiteľovi.

„Ja len chcem držať ľuďom na Slovensku palce, aby si vybrali dobrého prezidenta, ktorého bude rešpektovať celý svet,“ doplnil predseda Smeru.

Úspešný príbeh

Fico ďalej vo svojom prejave poďakoval vláde za vyrovnaný rozpočet na rok 2019, čo je podľa neho vážna vec. Tiež pripomenul, že nám klesá verejný dlh, klesá nezamestnanosť a stúpa zamestnanosť, rastú mzdy, vláda prijala podľa Fica bezprecedentné sociálne opatrenia, do zdravotníctva ide na budúci najviac peňazí v histórii krajiny, viac dostanú aj iné ministerstvá a tiež mzdy v štátnom sektore porastú najbližšie dva roky o 20 %.

„Slovensko prežíva svoj najúspešnejší príbeh od vzniku 1. januára 1993,“ povedal Robert Fico a zdôraznil, že SMER-SD sa aj po ďalších parlamentných voľbách, ktoré chce vyhrať, pobije o účasť vo vláde.

V závere prejavu predstavil predseda SMERu priority, s ktorými chce strana ísť do roku 2019.

Nové opatrenia SMERu-SD

  • predĺženie materskej dovolenky alebo zvýšenie rodičovského príspevku
  • nulová sadzba DPH na dojčenský tovar (plienky, detské výživy, atď …)
  • príspevok pre zakúpenie potrieb pre prvákov základných škôl
  • pomoc pri vymáhaní výživného od rodiča-neplatiča, pričom výživné bude za ten čas platiť štát
  • bezplatné vybavenie dokladov pre novomanželov

 

Pozrite si prejav predsedu strany SMER-SD Roberta Fica:

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…