Domov Slovensko SNS aj naďalej povedie Andrej Danko

SNS aj naďalej povedie Andrej Danko

0
0

Minulú sobotu sa delegáti Slovenskej národnej strany (SNS) stretli na sneme strany v Liptovskom Mikuláši s jediným cieľom – zvoliť si vedenie, ktoré opäť dostane národniarov do parlamentu. Delegáti strany napriek nedávnemu neúspechu vyjadrili podporu a dôveru doterajšiemu predsedovi Andrejovi Dankovi.

Slovenská národná strana získala vo februárových parlamentných voľbách mizerných 3,16%, čo ani zďaleka na vstup do parlamentu nestačilo.

Z vládnej strany sa tak razom stala mimoparlamentná a očakávalo sa, že vedenie strany vyvodí z tohto veľkého neúspechu dôsledky.

Danko proti Hrnkovi

Prešlo pár mesiacov, a na volebný výsledok akoby sa pozabudlo. Inak sa totiž nedá komentovať to, že o post predsedu strany sa opäť uchádzal dovtedajší predseda Andrej Danko a jeho oponentom bol dlhoročný podpredseda strany Anton Hrnko.

Obaja v posledných týždňoch rozvinuli nemalé úsilie o získanie dôvery členov strany a delegátov snemu.

Danko navštevoval regióny, ktoré presviedčal, že napriek predchádzajúcemu neúspechu je stále on tým najlepších vodcom strany.

Anton Hrnko zvolil formu úplného sa dištancovania od predchádzajúceho predsedu i vedenia SNS a v posledných týždňoch publikoval na sociálnej sieti viacero statusov, v ktorých útočil na Andreja Danka, ktorý je podľa neho najväčším problémom SNS.

Staronový predseda

Delegátov napokon viac presvedčil Danko, ktorý získal 88 hlasov, zatiaľ, čo Hrnko len 25.

„Uvedomujem si, že byť predsedom nasledujúce štyri roky je obrovská zodpovednosť a že ma od pondelka čaká trhanie v médiách a nenávisť opozície,“ vyhlásil krátko po voľbe Danko.

„Urobím všetko pre to, aby SNS bola alternatívou pre voličov a aby sa vzoprela tejto vláde Matoviča, Sulíka a Kollára. Som poučený množstvom vecí z minulosti. Urobím všetko pre to, aby som Matoviča s Kollárom zastavil,“ doplnil staronový predseda SNS.

Anton Hrnko len skonštatoval, že takýto výsledok očakával, a to aj vzhľadom na organizáciu snemu. Ten sa konal za zatvorenými dverami.„Gratulujem pánovi Dankovi k predsedníckej funkcii, ale nebude to mať ľahké. Ja pôjdem svojou cestou.

Zo strany zatiaľ nevystúpim, ale musím sa nejakým spôsobom zariadiť tak, aby som bol užitočný. Myslím si, že mám ešte čo povedať na slovenskej politickej scéne a viem, ako a kedy,“ skonštatoval Hrnko.

SNS pred turbulentnými časmi

Svoj postoj k voľbe vyjadrili hneď po nej niekoľkí delegáti strany, ktorí zo snemu odišli, čo predznamenalo, že v najbližších týždňoch môžeme byť ešte svedkami vnútorných nepokojov v najstaršej slovenskej politickej strane.

Podľa Hrnka hlasovalo mnoho delegátov v rozpore s tým, aké mali odporúčanie od svojich členov.

„SNS mala vždy ťažký politický osud. Padali sme a vstávali, to nás učí a posilňuje. Som presvedčený, že to chce čas a ľudia pochopia, že sme to mysleli dobre a vrátia sa k nám,“ uviedol staronový predseda.

Na sneme zvolili aj podpredsedov, ktorými sa stali Jaroslav Paška, Eva Milučká, Janka Beňáková Tulisová, Milan Garaj, Ján Krišanda, Zdenko Čambal a Milan Staňo.

ano, foto: facebook/SNS

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zo svadby sa stal najväčší pivný festival na svete

Nemecký Mníchov je už vyše dve storočia dejiskom najväčšieho pivného festivalu na svete. O…