Domov Slovensko SNS si podala Pellegriniho: To, čo rozpráva, nie je podstatné

SNS si podala Pellegriniho: To, čo rozpráva, nie je podstatné

0
0

V koalícii už dlhšiu dobu panuje negatívna nálada, ktorá ich spoluprácu značne komplikuje.

Za posledné obdobie sa vládnuce strany neraz poškriepili a dôkazom, že v koalícii niečo nefunguje, sú aj posledné vyjadrenia SNS, ktorá označila Pellegriniho za „náhodného“ premiéra.

Pellegriniho názor

V nedeľu sa predseda vlády Peter Pellegrini zúčastnil televíznej diskusie v relácii TA3 V politike a nosnou témou bola finančná pomoc od USA. Spojené štáty by radi Slovensku pomohli s realizáciou niekoľkých projektov.

Predovšetkým sa hovorí o dobudovaní letísk, no za tým sa skrývajú aj konotácie, ako vojenské základne či muničné sklady. A tohto sa obáva i SNS, ktorá hovorí o možnom narušení suverenity.

Premiérov postoj je však jasný. „Nechávame sa zamotávať do diskusií, čo Slovensku nepomáhajú a v piatok v Bruseli som sa vyjadril, že ma to prestáva baviť,“ povedal premiér v relácii.

Premiér nepriamo kritizoval aj SNS. Sám sa vyslovil, že Slovensku aktuálne nič nehrozí a týmto chovaním koalícia iba straší občanov.

Prázdne slová

„To, čo rozpráva Peter Pellegrini v reláciách, pre nás nie je podstatné. Stal sa predsedom vlády zhodou náhod a jeho osobný názor nemá žiadnu politickú relevanciu.

Dôležité je, ako sa vyjadrí na koaličnej rade predseda Smeru Robert Fico,“ vyjadrila sa koaličná SNS. Národniari argumentovali tým, že na území Slovenska nesmie byť vydaný mandát na prítomnosť vojakov.

Podľa nich Ministerstvo zahraničných vecí SR nemá mandát o takýchto zmluvách rokovať.

Napätie stúpa

Premiér v relácii hovoril aj o napätí v koalícii, ktoré je citeľné. Dôkazom toho sú i opatrenia, ktoré predložila SNS na vlastnú päsť, no koalícia ich neschválila.

Premiér je vo funkcii jeden rok a v súvislosti s aktuálnou situáciou sa vyjadril, že sa zamotávame do teatrálnych diskusií, ktoré nikam nevedú.

„Vytvárame si pseudozástupný problém, nafúknime ho a budeme o ňom dva týždne rozprávať,“ konštatoval premiér. V relácii povedal aj to, že v koalícii sa nezhody vždy vyriešili, no aktuálne cíti väčšiu dávku napätia.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…