Domov Slovensko Sociálne cítenie alias kupovanie voličov

Sociálne cítenie alias kupovanie voličov

0
0

Šéf parlamentnej strany SMER-SD Robert Fico v priebehu roka už niekoľkokrát avizoval možnosť zavedenia obedov zadarmo pre žiakov základných škôl, zvýšenie minimálnej mzdy či vianočných príspevkov pre dôchodcov. Zavedenie týchto opatrení má viesť k zvyšovaniu životnej úrovne.

Brífing mal sociálne cítenie

SMER-SD na svojom brífingu prezentoval svoje najbližšie zámery, ktoré chce presadiť. Nemožno tieto opatrenia označiť za sociálny balíček, pretože toto slovíčko začalo vo verejnosti vzbudzovať nedôveru. Hovoríme preto o opatreniach pre zvyšovanie životnej úrovne.

„Ak opatrenie obedy zadarmo prebehne podľa našich predstáv, tak pôjdeme aj na stredné školy. Verím, že toto opatrenie bude zavedené v priebehu budúceho roku,“ hovorí predseda Smeru Fico. Obedmi to však nekončí.

Autobusy zadarmo a nárast mzdy

Podľa slov šéfa strany Roberta Fica sú autobusy zadarmo systémovým riešením, ktoré predstavia v okamihu, keď to bude aktuálne. „Pripravujeme sa aj na autobusy.

Ak v roku 2019 bude pokračovať dobrý ekonomický vývoj, určite pôjdeme ďalej so zvyšovaním minimálnej mzdy. Teraz ideme na úroveň 520 €, verím, že v roku 2019 na rok 2020 môže ísť aj na 550 až 560 €.“ Zvýšiť sa majú aj vianočné príspevky pre dôchodcov.

Narazila kosa na kameň

Aj tak by sa dal nazvať stret dvoch lídrov politických strán. Na jednej strane Robert Fico za stranu SMER-SD a na tej druhej opozičný líder SaS Richard Sulík.

Ten si pochopenie pre takéto „lacné“ opatrenia rozhodne nenašiel. „Dávať voličom niečo zadarmo, to je tá najprimitívnejšia forma kupovania si hlasov,“ povedal Sulík. Obedy zadarmo podľa jeho slov školstvu nijako neprospejú.

Problémy školstva sú podľa neho úplne inde. „Problémy školstva sú, že nevieme zaplatiť učiteľov, že školy sú riadené ešte socialistickým štýlom,“ okrem toho vyslovil, že nič, čo je avizované zadarmo, nikdy zadarmo nebolo a nebude.

Všetko zaplatia bežní občania zo svojho vrecka. Podľa jeho slov po niekoľkých rokoch toto opatrenie bude zrušené a vtedy sa zistí, aké zbytočné bolo.

Fico kontroval

Predseda Smeru si v reakcii na Sulíka servítku pred ústa nedával: „Ako môže niekto, kto sedí za 15 tisíc eur mesačne v Európskom parlamente na zadku, závidieť dieťaťu obed zadarmo?

Ako môže niekto, kto vymetá bruselské bary, závidieť dôchodcom cestu vlakom zadarmo?“ Robert Fico opätovne vytiahol sociálne cítenie a z pravice urobil surovcov, ktorí závidia žiakom a dôchodcom. Sulík reagoval so slovami: „Nevidím dôvod reagovať na politického skrachovanca.“

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …