Domov Ekonomika Sociálne siete zaznamenávajú prepady

Sociálne siete zaznamenávajú prepady

1
0

Najznámejšia sociálna sieť na svete Facebook zaznamenala minulý týždeň historickú stratu. Počas jedného dňa na burze stratila v číselnom vyjadrení toľko, koľko ešte žiadna iná spoločnosť v histórii. Úpadok sociálnych sietí potvrdil deň na to aj Twitter.

Problémy s únikom osobných informácií užívateľov Facebooku z posledných mesiacov a následná strata dôvery ľudí v sociálne siete ako také sa prejavila poklesom hodnoty akcií dvoch najvýznamnejších z nich.

Facebook s historickým prepadom akcií

Minulý štvrtok prežil Facebook svoj najčiernejší deň. Hodnoty akcií Facebooku klesli o 20 %. Percentuálne sa nejedná o najväčšiu stratu hodnoty akcií v histórii burzy, avšak v hodnotovom vyjadrení je to jednoznačne najväčšia jednodňová strata.

Facebook výrazne prekonal straty Intelu a Microsoftu z roku 2000 (90, resp. 80 miliárd dolárov), keď jeho hodnota klesla o neuveriteľných 115 miliárd amerických dolárov.

Majiteľ spoločnosti Mark Zuckerberg sa tak po turbulentných mesiacoch, keď vysvetľoval a ospravedlňoval úniky osobných informácií užívateľov svojej siete, musí vyrovnať s najväčším prepadom akcií svojej spoločnosti od roku 2012, kedy vstúpila na burzu.

Facebook sa od vypuknutia kauzy s únikom osobných informácií trápi s dôverou užívateľov a ich počet klesá. Už predtým však varoval, že počíta so spomalením tržieb minimálne do konca aktuálneho roka, čo má byť spôsobené najmä nákladmi súvisiacimi s ochranou osobných údajov užívateľov siete.

Padol aj Twitter, hoci je v zisku

Hneď na druhý deň nasledovala Facebook aj ďalšia veľká sociálna sieť. Twitter stratil 16 % svojej hodnoty. Twitter síce zaznamenal za druhý kvartál čistý zisk viac ako 100 mil. dolárov, avšak zverejnené informácie o slabšom raste počtu užívateľov ako sa očakávalo, zrazili hodnoty spoločnosti až o 16 %.

Twitter dokonca stratil milión užívateľov, pričom sa očakával ich nárast o tri milióny. V súčasnosti využíva túto sociálnu sieť viac ako 335 miliónov ľudí po celom svete.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Jeden komentár

  1. Martin Rubáš

    6. augusta 2018 at 8:25

    Dobrá zpráva! Kombinace megakorporací jako facebook a totalitních nadnárodních institucí jako je EU bude vést jenom k cenzuře a nesvobodě. EU stále utahuje šrouby. naposledy, že nenávistné příspěvky musejí zmizet do hodiny.

    http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Majster v krájaní

Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …