Domov Slovensko Šokujúce: Pacientka po operácii na chodbe oddelenia!

Šokujúce: Pacientka po operácii na chodbe oddelenia!

0
0

Minulý týždeň otriasol slovenskou verejnosťou ďalší prípad, ktorý opäť raz poukázal, že v niektorých kľúčových oblastiach života nie je na Slovensku všetko s kostolným poriadkom. Šokujúca fotografia ženy po operácii žalúdka bola len začiatkom smutného a nepochopiteľného príbehu.

Verejnosť pobúrila fotografia, ktorá minulý týždeň obletela celé Slovensko. Bola na nej 64-ročná žena na nemocničnej posteli. Jej nevesta k fotografii napísala:

„Ide ma šľak trafiť, svokra po operácii žalúdka, s kopec vážnymi dg, tiež s rakovinou lymfatických uzlín, už 2. deň leží na chodbe chirurgie, v prievane, kde je na očiach a v hrozbe nákazy návštevníkov, hneď oproti vchodovými dverám.

Vivat slovenské zdravotníctvo – poliklinika Levice.“ Obhajobou zdravotníckeho zariadenia bolo, že mali na oddelení plný stav a že personálom vytvorený priestor bol v uzavretej časti chirurgického oddelenia priamo pred pracovňou sestier, ktoré tak mali pacientku neustále pod dohľadom.

Pacientky sa zastala aj verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, ktorá sa listom obrátila na riaditeľa nemocnice: „Postup nemocnice, ktorý bol v mediálnych  výstupoch opísaný, nepovažujem za vhodný či rešpektujúci dôstojnosť pacientov nemocnice.

Zároveň si myslím, že okrem toho môže dokonca predstavovať pre pacientov možné zdravotné riziká.“ Po medializovaní fotografie levická nemocnica situáciu napravila, avšak podľa dostupných informácií len tak, že na miesto pacientky vo vážnom stave bol presunutý iný pacient.

„Veľmi ma mrzí, že sa s takýmito prípadmi ponižujúceho zaobchádzania s ľuďmi v zdravotníckych zariadeniach stretávame,“ uviedla Patakyová.

Smutný koniec

Po týždni od hospitalizácie však pacientka podľa informácií portálu pluska.sk minulý piatok dopoludnia zomrela. Rodina nehodlá situáciu nechať len tak.

K celému prípadu sa majú vyjadriť po pitve. „Keď bude pitva uzavretá, tak sa s manželom vyjadríme. Ako sa to stalo, za akých podmienok, kde sme boli, kedy bola operovaná,“ povedala spomenutému portálu nevesta 64-ročnej ženy.

ano, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …