Domov Slovensko Šokujúce video ukazuje krutú šikanu 11-ročného dievčaťa

Šokujúce video ukazuje krutú šikanu 11-ročného dievčaťa

0
0

Nechutný prípad šikany 11-ročného dievčaťa skupinou starších detí šokoval na začiatku roka celé Slovensko. Verejnosť je zhrozená a žiada spravodlivosť aj formou protestov, polícia vo veci už začala trestné stíhanie a o celom prípade by mali rokovať aj politici.

Na verejnosť sa dostalo video nechutnej šikany len 11-ročnej školáčky. Maloleté dievča mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove (okres Senec) kamaráti.

Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti.

Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

Reakcie na prípad

Minulú nedeľu sa v Miloslavove uskutočnilo protestné zhromaždenie, ktoré zorganizovala skupina občanov prostredníctvom sociálnej siete pred domom, v ktorom býva údajná organizátorka šikany 11-ročného dievčaťa.

Ministerstvo školstva vyslalo do školy v Miloslavove krízový tím zložený zo psychológov. S učiteľmi konzultovali, čo sa stalo a ako zvládnuť tému šikany v triedach.

O prevencii šikany chce hovoriť aj Boris Kollár, ktorý chce na koaličnú radu zavolať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), aby priblížil, akým spôsobom sa v krajine zamedzí šikane detí. O incidente sa má rokovať aj na mimoriadnom branno-bezpečnostnom výbore parlamentu.

Polícia začala trestné stíhanie

Polícia okamžite po zverejnení šokujúcich informácií začala prípad vyšetrovať. Takmer okamžite začala trestné stíhanie vo veci lúpeže.

Neskôr sa k nemu pridalo aj trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva.

ano, TASR, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…