Domov Slovensko Šokujúci prieskum: Koalícia klesá, Kotleba stúpa

Šokujúci prieskum: Koalícia klesá, Kotleba stúpa

0
0

Najnovší prieskum volebných preferencií agentúry Focus opäť potvrdil, že súčasná koalícia by po voľbách nebola možná. Prekvapením je však stúpajúce číslo Kotlebovcov, ktorí sa tak dostali už na druhú priečku za vedúci Smer.

Víťazom volieb by sa opäť stala strana Smer-SD. Zdá sa však, že ani ohlásená „zodpovedná zmena“ nebude stačiť na znovuzískanie stratených pozícií, keďže Smer klesol pod 20 percent.

Najspokojnejší s najnovším prieskumom môžu byť Kotlebovci, ktorí si oproti novembru polepšili o 1,5 %. Ešte väčšia radosť môže panovať v hnutí Igora Matoviča, ktoré poskočilo o viac ako dve percentá.

Naopak, ukazuje sa, že dlhodobé zavádzanie verejnosti ohľadom vzájomnej spolupráce strán PS/Spolu a Za ľudí voličov príliš nebaví a obe strany klesli približne o 1,5 %.

Neustály pokles preferencií sa akosi nedarí zastaviť ani Dankovcom. SNS je so ziskom 5,4 % poslednou stranou, ktorá by prekročila brány parlamentu.

V novembrovom prieskume pripadla táto pozícia SaSkárom, ktorí si tentoraz mierne polepšili a dostali sa už pred národniarov. Stabilné preferencie vykazuje KDH a Sme rodina.

Svoje zastúpenie v parlamente by opäť nemala maďarská menšina. Most-Híd ani SMK sa nedostali nad 5-percentnú hranicu.

ano, zdroj: Focus, graf: MB, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…