Domov Šport Španieli opäť len remizovali

Španieli opäť len remizovali

0
0

Španielski futbalisti nedokázali vyhrať ani svoj druhý zápas. Po tom, čo vo svojom otváracom zápase proti Švédsku nedokázali dať ani gól, „iba“ remízu, tentoraz 1:1, uhrali v rámci „slovenskej“ skupiny aj s Poľskom.

Vedenia sa ujali španielski futbalisti. V 25. minúte prihral Gerard Moreno v šestnástke Alvarovi Moratovi, ktorý stál na hranici ofsajdovej línie a lopta skončila v sieti. Rozhodcovia spočiatku odpískali postavenie mimo hry, no po konzultácii s videoasistentom rozhodcu (VAR) zmenili verdikt.

V 34. min mohol Moreno zvýšiť z priameho kopu, no lopta mierila tesne vedľa žrde. Najväčšiu šancu skórovať v prvom polčase premrhali Poliaci dve minúty pred prestávkou. Prudká strela Šwiderského skončila na žrdi a odrazila sa priamo k Lewandowskému. Ten ihneď zakončil a Simon musel predviesť to najlepšie zo svojho brankárskeho umenia…