Domov Šport Španieli získali štvrtý titul majstrov Európy

Španieli získali štvrtý titul majstrov Európy

0
0

V nedeľu vyvrcholili v nemeckom Berlíne majstrovstvá Európy basketbalistov. Po štvrtý raz sa z titulu majstrov starého kontinentu tešili hráči Španielska. Vo finále zvíťazili nad Francúzskom 88:76 a nadviazali na tituly z rokov 2015, 2011 a 2009.

Nik neostal bez prehry

Zaujímavosťou práve skončeného európskeho šampionátu je, že ani jeden z 24 celkov si neudržal svoju neporaziteľnosť.

Suverénni víťazi skupín, Grécko a Srbsko si slabší deň vybrali vo vyraďovacej fáze a prekvapivo nepostúpili medzi štvoricu najlepších.

Srbi skončili už v osemfinále, keď nestačili na Talianov, Gréci zas v štvrťfinále podľahli Nemecku. Neskorší finalisti, Francúzi a Španieli si zas svoj slabší deň vybrali ešte v skupine.

Španieli prekvapivo prehrali s Belgickom, Francúzi nestačili na Slovincov a dokonca ani na Nemcov. Napriek tomu, že v skupine skončili až tretí, sa napokon prebojovali až do finále, i keď so značnou dávkou šťastia.

Už v osemfinále mali na mále, keď si s Tureckom poradili len po predĺžení, a rovnako tak v ďalšom zápase vyraďovacej fázy, vo štvrťfinále zdolali Taliansko až po nadstavenom čase.

Potom však už prišla francúzska explózia v semifinále, ktorú si odnieslo Poľsko. Španieli mali taktiež náročnú cestu do finále a podobne ako ich finálový súper museli už v osemfinále vybojovať svoje zotrvanie na šampionáte až v predĺžení, keď sa potrápili s Litvou.

Následne však zdolali skvele hrajúcich Fínov a v semifinále si v divokom zápase poradili aj s fantasticky hrajúcimi domácimi Nemcami.

Skvelý finálový výkon Španielov

Vo finále to už však od začiatku duelu bola španielska fiesta, a to napriek tomu, že ….Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…