Domov Šport MS VO FUTBALE: Španielska dekadencia s prvými obeťami

MS VO FUTBALE: Španielska dekadencia s prvými obeťami

0
0

„La furia roja“ s obrovskými ambíciami nečakane zakopla už v osemfinále, a tak bolo len otázkou času, kedy po predčasnom odchode zo šampionátu príde na rad aj hromadný odchod hviezd z reprezentačnej kabíny. Svoju „labutiu pieseň“ v Rusku odspievali dlhoročná opora Andrés Iniesta, manažér Fernando Hierro a zrejme aj barcelonský stopér Gerard Piqué.

Chaos pred turnajom sa nevyplatil

Len dva dni pred začiatkom majstrovstiev bol z trénerského kresla vyhodený Julen Lopetegui po „judášovskej“ dohode s Realom Madrid. Kormidla sa chopila legenda madridského veľkoklubu a športový riaditeľ španielskeho futbalu Fernando Hierro.

Núdzové riešenie však ovocie neprinieslo – Hierro zo štyroch zápasov vyhral jeden jediný a cesta za triumfom skončila pre favorita z Pyrenejského polostrova už v osemfinále proti domácemu Rusku.

Hierro sa teda rozhodol svoje neúspešné pôsobenie na lavičke národného tímu ukončiť. „Ďakujeme Fernandovi Hierrovi za nasadenie a zodpovednosť, ktorú prejavil pri staraní sa o národný tím v rôznych zložitých situáciách.

Poctivo plnil všetky úlohy, ktoré dostal,“ uviedla na svojom webe španielska futbalová federácia v nedeľu 8. júla. Španielska futbalová federácia dlho s angažovaním nového trénera národného tímu, neotáľala a už oznámila jeho meno.

Španielsku reprezentáciu povedie najbližšie dva roky Luis Enrique, bývalý skvelý hráč, ale aj tréner, napríklad barcelonského veľkoklubu.

Zbohom, Andrés!

Zápas proti hostiteľskej krajine bol posledným aj pre strelca víťazného gólu vo finále Majstrovstiev sveta 2010, 34-ročného Andrésa Iniestu.

Jeho posledný dotyk s loptou v reprezentačnom drese bol gól v penaltovom rozstrele v jeho 131. medzinárodnom zápase. „Niekedy sa veci nekončia tak, ako si to vysnívame,“ uviedol bývalý barcelonský stredopoliar, „toto je najsmutnejší deň mojej kariéry.“

Na Piquého sa stále čaká

Zavesenie reprezentačných kopačiek na klinec avizoval 31-ročný Piqué ešte pred začiatkom šampionátu. „Áno, po majstrovstvách sveta opustím národný tím.

Povedal som to už niekoľkokrát.“ Jeho oficiálneho vyjadrenia po vypadnutí sa však verejnosť ešte nedočkala.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Braček je vždy po ruke

    Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…
  • VIDEO: Pre všetky ženy šoférky! :)

    Azda každý dobrý šofér ma skúsenosti s tým, keď niekto zaparkuje bezohľadne natesno k nemu…
  • VIDEO: Upratovanie hrou

    Páni, máte problém s upratovaním? Ak ste športový nadšenec, aj upratovanie vie byť zábavné…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Braček je vždy po ruke

Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…