Domov Šport Španielski giganti s prvými zakopnutiami

Španielski giganti s prvými zakopnutiami

0
0

6. kolo španielskej Primera División prinieslo fanúšikom dvoch popredných tímov ašpirujúcich na titul nemilé prekvapenie v podobe ich prvého väčšieho zaváhania. Majstrovská Barcelona aj madridský „biely balet“ sa z ihrísk svojich stredajších súperov vrátili domov bez bodu – po prvýkrát od januára 2015 v rovnaký deň.

Katalánsky veľkoklub sa predstavil na Estadio Municipal de Butarque proti domácemu CD Leganés. Skóre otvorili v 12. minúte hostia. Nádherným volejom spoza šestnástky sa presadil Brazílčan Coutinho.

Aj napriek obrovskej prevahe v držaní lopty si však Barcelona nedokázala ustrážiť vedenie a celku zo spodnej časti tabuľky dovolila v priebehu minúty dvakrát skórovať.

Hlavičkujúceho El Zhara nedokázal zastaviť nedôrazný Vermaelen a víťaznému gólu Óscara predchádzala nešťastná Piquého „asistencia“. Leganes vs. FC Barcelona 2:1.

Suárez a Alba len z lavičky

Kouč „blaugranas“ Ernesto Valverde reagoval na premiérovú porážku v sezóne slovami kritiky najmä na vlastnú osobu: „Je to futbal a také veci sa stávajú.

Samozrejme, zodpovedný je vždy tréner.“ Kľúčové zmeny v zostave si však 54-ročný kormidelník obhájil: „Luisa som v priebehu týždňa chcel nechať odpočinúť a Jordi doposiaľ odohral všetky zápasy, bál som sa nejakého problému.“

Polčas ako z hororu

Real Madrid zavítal do Sevilly a už po 39 minútach hry prišiel o akúkoľvek nádej na bodový zisk. André Silva, nová akvizícia domácich z milánskeho AC, sa dvakrát v priebehu 4 minút ocitol na správnom mieste a z ideálnej pozície prekonal gólmana Courtoisa.

Tretí zásah pridal nikým nestrážený Ben Yedder. „Los Blancos“ mohli niekoľkokrát nepriaznivý výsledok skorigovať, avšak proti Modričovmu gólu zasiahol postranný rozhodca a Balea v čistej šanci „vynuloval“ výborný Vaclík. FC Sevilla vs. Real madrid 3:0.

„Domáci boli lepší a zvíťazili zaslúžene. Zaspali sme začiatok zápasu a pykali sme za to, že sme dostali dva zlepené góly,“ uviedol na margo zápasu tréner Realu Julen Lopetegui.

Body strácali aj v ďalšom kole

No a svojich fanúšikov si španielski giganti neudobrili ani v nasledujúcom kole, keď obaja na domácom trávniku iba remizovali. Real v madridskom derby s Atléticom neskóroval napriek veľkej prevahe a „blaugranas“ bez Messiho v základe na konci zápasu s Bilbaom len doťahovali, aby získali aspoň bod.