Domov Šport Spartak a DAC narazili na stopku, Slovan bojuje ďalej

Spartak a DAC narazili na stopku, Slovan bojuje ďalej

0
0

Nekonečná púť do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej klubovej súťaže naplnila svoju prvú polovicu, pričom o účasť medzi európskou elitou ďalej bojuje zo slovenských zástupcov už len Slovan Bratislava.

Spartak Trnava a Dunajská Streda boli na súperov z druhého predkola prikrátki, za svoj výkon sa však určite nemusia hanbiť.

Majster bol pri chuti

Po úvodnom dueli na domácej pôde, v ktorom „belasí“ kosovského súpera zdolali v pomere 2:1, nebolo v odvete na Balkáne o ničom rozhodnuté. Jediný gól v sieti hostí by hru o vytúžený postup výrazne skomplikoval.

Zverenci Jána Kozáka ml. sa chceli najhoršiemu možnému scenáru vyhnúť, čo sa im od úvodu aj darilo. Hráčov KF Feronikeli prakticky do ničoho nepustili.

Výnimkou bola nebezpečná rana z uhlu v 12. minúte, ktorú však bez väčších problémov odvrátil Greif. Skóre otvorili hostia po rohovom kope. Z centru Holmana profitoval hlavou De Marco.

O víťazstve rozhodol slovenský majster krátko po prestávke. Šporarova prihrávka našla nabiehajúceho Holmana a maďarský stredopoliar nezaváhal.

Tretí gól mal v 72. minúte na kopačke Šporar. Jeho individuálna akcia stroskotala na pozornom gólmanovi domácich.

Arťom Suchockij v zápase s Feronikeli

Polčasové prebudenie

Atrómitos alebo inak „nebojácni“. Avšak v 72. minúte okúsil na malú chvíľku strach aj grécky celok. Hráčom Dunajskej Stredy chýbal za stavu 2:2 jediný gól, aby dostali zápas do predĺženia a prípadne odčinili prehru 1:2 z domácej MOL Arény.

Akúkoľvek postupovú nádej zahmlil v 22. minúte Katranis. Grécky obranca si spravil z defenzívy DAC tréningové kužele a svoju krásnu akciu korunoval gólom.

O 6 minút bolo vedenie domácich už dvojgólové. Oravec nechal nohu v súboji s Manoussosom a sám faulovaný forward premenil pokutový kop.

Katastrofálne prvé dejstvo mohol gólom na 3:0 uzavrieť Vellios, no proti jeho pokusu reflexívne zasiahol Jedlička. Nepriaznivý vývoj si žiadal impulz, a tak Hyballa siahol po svojom žolíkovi Vidovi.

Maďarský záložník poslal loptu do vápna, kde sa k nej dostal Ramirez a znížil. O 20 minút bolo vyrovnané. Po faule na Blackmana ukázal arbiter na biely bod. Iskierku nádeje vykresal ranou k žrdi Kalmár.

Gréci nič nenechali na náhodu a už o 4 minúty zhatili postupové plány slovenského vicemajstra. Obrana DAC neustrážila pri štandardke Risvanisa a ten hlavou rozhodol o víťazstve domácich.

Zo zápasu DAC – Atrómitos

Odchod s hlavou vztýčenou

O azda najväčšiu štvrtkovú drámu sa postarali hráči Spartaka Trnava. Víťaz Slovenského pohára musel v odvete proti bulharskému Lokomotivu Plovdiv zvíťaziť aspoň trojgólovým rozdielom.

V 71. minúte bolo skóre v Trnave 3:0 v prospech domácich. Ani to však nestačilo… Prvý presný zásah „andelov“ zaznamenal v 16. minúte stredopoliar Dangubič.

Po dobrej práci na krídle poslal Lovat do vápna nadýchaný center a 24-ročný Chorvát loptu nechytateľne usmernil do siete. Od 35. minúty musel Spartak dohrávať v desiatich.

Unikajúceho Ožbolta zastavil za cenu červenej karty Záhumenský. Domáci sa aj napriek vylúčeniu nechceli vzdať vidiny postupu a smerom dopredu nepoľavili.

Krátko po prestávke sa faulu vo vlastnej šestnástke dopustil Malembana. Faulovaný kapitán Mitrea penaltu s prehľadom premenil. Do skompletizovania obratu chýbal jediný gól.

V 71. minúte zužitkoval priamy kop Lovata nikým nestrážený Tavares. Jasot domáceho sektoru však netrval dlho. O 3 minúty sa presnou hlavičkou presadil Ožbolt a bolo rozhodnuté. Spartak Trnava sa po obrovskej dráme musel rozlúčiť s pohárovou Európou.

Kristián Vrábel, foto: SITA, facebook