Domov Šport VIDEO: Špeciálny zápas Capitals

0
0

Bostonské medvede zavítali v sobotu do Washingtonu, kde sa v rámci zámorskej NHL odohral veľmi zaujímavý zápas, a to hneď z troch hľadísk. Najväčšiu pozornosť pútal pochopiteľne slovenský obranca v drese domácich.

Proti Bruins po takmer 15 rokoch

Zdeno Chára nastúpil v drese Washingtonu Capitals po prvý raz proti svojmu bývalému klubu. Proti Bostonu vykorčuľoval slovenský dlháň prvýkrát od 11. apríla 2006, keď bol ešte hráčom Ottawy Senators.

V drese Bruins strávil „Big Z“ 14 sezón ako kapitán a odohral 1 023 zápasov v základnej časti, no pred aktuálnou sezónou zamieril práve do hlavného mesta.

Chára v zápase odohral 20:54 minúty a pripísal si plusový bod. Slovenský veterán zároveň zblokoval šesť striel, najviac zo svojho tímu. Jedna dokonca skončila v jeho tvári, no ani to mu nezabránilo zápas dohrať.

Pánik s premiérovým gólom

Druhý Slovák v drese Caps Richard Pánik si zas v tomto zápase otvoril strelecký účet sezóny, keď v 31. minúte v presilovej hre tečoval strelu Toma Wilsona a zvýšil na 3:0…